Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Eesti Lastekirjanduse keskuses saab näha rahvusvahelist illustratsiooninäitust linnaelust

 

 

Kuni 4. maini on Eesti Lastekirjanduse Keskuse saalis ja trepigaleriis avatud näitus  „Millest räägib linn?“, kus saab näha kolme Balti riigi ja Poola illustraatorite loomingut.

Näitus, originaalpealkirjaga „Telling the City“, tekkis ideena möödunud aastal, kui Vilnius tähistas oma 700. aastapäeva. Näitus kajastab seda, kuidas linn peegeldub lasteraamatutes. Lastekirjanduses on läbi aegade peetud loodust laste jaoks turvalisemaks keskkonnaks kui linna, mida on kujutatud vastupidiselt sageli kiirete, isegi ohtlike kohtadena. Seega soovisid kuraatorid selle näitusega tuua linna esiplaanile ja rõhutada selle tähtsust lasteraamatu illustratsioonis. Näitus eksponeerib linnaruume erinevatest nurkadest ja vastab küsimustele, mida linn osalevate maade kunstnikele  esindab, kuidas muutub ühiskondlik linn kellegi omaks ja mis teeb selle lapsele elamiseks ilusaks ja turvaliseks kohaks.

 

Näitus on jaotatud mitmeks osaks. Iga jaotis peegeldab linna enda olemust, selle urbaniseerumist ja elu selles. Jutustus põhineb kolmel teemal: linn kui elusolend ehk hooned, tänavavõrk, transport ja sellega tegelevad inimesed; elu linnas ehk pidustused ja igapäevategevused, poed, käsitöö, ametid; avastamata linn – utopistlik, mitmekesine, salapärane ja kütkestav. Näituse ülesehitus ise lisab tunde, nagu oleksid linnas, seega tuleb järgida teatavaid liikumisreegleid.

 

Näitus „Millest räägib linn?“ esitab 20 illustraatori töid neljast riigist. Iga kunstnik kutsub publikut linna lähemalt vaatama, kogema selle kunstilist poolt, lugema selle lugusid – olgu need tõelised või kujuteldavad. Illustratsioonid on valminud järgmiste kunstnike poolt: Ieva Babilaitė, Inga Dagilė, Simona Jurčiukonytė, Aušra Kiudulaitė ja Martynas Pavilonis Leedust; Aleksejs Naumovs, Gundega Muzikante, Līva Ozola, Anita Paegle ja Anna Vaivare Lätist; Kärt Einasto, Ragne Hoog, Marja-Liisa Plats, Ulla Saar ja Reda Tomingas Eestist; Maciek Blaźniak, Katarzyna Bogucka, Dominika Czerniak-Chojnacka, Gosia Kulik ja Adam Pękalski Poolast.

 

Näitusega kaasneb haridusprogramm, millest saavad osa algklassiõpilased. Laupäeval, 13. aprillil kell 12 toimub lastekirjanduse keskuses ka näituse-teemaline perehommik, kuhu on oodatud kõik huvilised.

 

Lisainfo:
Ulla Saar

Eesti Lastekirjanduse Keskuse välissuhete juht

ulla.saar@elk.ee, 617 7238

 

Katrin Tõnisson

Eesti Lastekirjanduse Keskuse programmijuht

katrin.tonisson@elk.ee, 617 7233

 

Tervitades

Brita Tuuling

Eesti Lastekirjanduse Keskuse kommunikatsioonijuht

brita.tuuling@elk.ee, 527 6851

 

 

Leave a Comment

14 + 9 =
Please leave these two fields as-is: