Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastekirjanik Tiina Kilksoni 2024.-2025. aasta ideid

Eluteed ei kata asfalt,
mäkketõus on kivine,
ainult lapsepõlve taevas,
pilvitu ja sinine.

Mul on juba 5 aastat oma firma OÜ Ühetähejutud, mis toodab minu tehtud lauamänge ja logopeedi metoodikaga lasteraamatuid. Ma ise ei ole kahjuks logopeedi haridusega, kuid logopeedi metoodika ostan sisse. Viimati, hetkel, ilmus mul „Rästikud rändavad Rooma“ raamat, kus kõik sõnad algavad R häälikuga. Logopeed Helen Kaufmann kirjutas R hääliku metoodika ja Laura Tallo tegi imelised pildid.
Raamatute tegemine ja lauamängude tootmine on mul suur kirg, naudin iga minutit, kui oma loomingut teen. Olen enda kõige suurem fänn. Alati meeldib viimati tehtud raamat või mäng kõige rohkem.
Praegu on tegemisel Matemaatika lauamäng, kus 8 mängukaardist tuleb kokku üks pilt, kui liita, lahutada, korrutada ja jagada. 2020. aastal tegin selle mängu 1. ja 2. klassi õpilastele, nüüd teen ka 3. klassi taseme juurde. Mängimine meeldib lastele ja just suvekuudel ostetakse minu käest rohkem lauamänge. Uus versioon Matemaatika lauamängust peaks tulema juba jaanipäevaks, sest eile kontrollisin kõik mänguosad üle ja andsin kinnituse trükkimiseks Aura trükikojale.
Minu firma on tootnud 15 lasteraamatut ja 9 lauamängu, mõõteriba laste mõõtmiseks, 2 kalendrit, külalisteraamatu, värvitava vihiku ja tegemist ootab veel 15 ideed. Jah tahtmist oleks rohkem toota, kuid raha seab omad piirangud. Üks suurem projekt aastas või heal juhul kaks projekti mahub firma aastaeelarvesse.
Jõuludeks tahan teha „Juba jõulud“ raamatu, kus nagu isegi võite arvata, algavad kõik sõnad J tähega.
Käsikiri on J raamatul valmis ja Laura Tallo teeb pilte. J tähe metoodika on ka juba valmis logopeed teinud.
Praegu tahan hakata oma 45. juubeliks tegema uut kogumikku Ühetähejutud K,N, L, R, T tähega ja anda see välja ka cdele loetuna unejutuks. Tahaksin, et Eesti lauljatest keegi loeks raamatu cdele, koostööpartnerit veel otsin. Jah, endale teen sünnipäevaks uue toote ja seda juba hea mitu aastat.
Lauamängude tootmine on mulle endale kergem, kui lasteraamatu kirjutamine, kuid mõlemad on põnevad ja pakuvad meeldivat vaheldust argiellu.
Lasteaedades käin lastega mängimas oma tehtud lauamänge ja loen raamatuid ette. Nüüd on programm ka vene keeles mul selgeks õpitud tänu era vene keele õpetaja Olgale. Lasteaiad peavad küll minema üle eesti keelele, kuid siiani olen kahes keeles lasteaedades esinenud. Lapsed armastavad mind ja mina armastan väga lapsi. Lapsed tulevad lasteaias kohe mind kallistama ja see loob eriti sooja tunde minu südamesse.Lasteaeaiad ja koolid eestis võivad üle eesti mind kutsuda tasuta esinema oma raamatute ja lauamängudega. Külastan lasteaedasid ja koole väga suure rõõmuga.
Kui kellegi on küsimusi, siis kontakt on mul tiina.kilkson@yahoo.com

Leave a Comment

11 + 8 =
Please leave these two fields as-is: