Foorum

Lasteaed.net
Lasteaed.net
Teemasid: 2
Postitusi: 2
Viimane postitus Guest
Lasteaiaõpetajaks kandideerimisel
5.06.2013 7:25
Lapsevanem küsib nõu
Anname nõu ja vastame sinu küsimustele.

Teemasid: 19
Postitusi: 33
Viimane postitus Guest
Re: Kust leida abi? (Autismiga)
8.07.2013 20:24
Lasteaiaelu
Kus õpetajad ja vanemad saavad mõtteid vahetada.

Teemasid: 17
Postitusi: 13
Viimane postitus Guest
Miks on sõimerühma õpetaja kohta nii raske leida, kuid väidetakse, et sõimerühma on õpetajat raske leida?
29.01.2014 21:12
Sõnumid ja teated
Üritused, sündmused, teenused

Teemasid: 3
Postitusi: 3
Viimane postitus Guest
Tule jalgrattahommikule!
23.09.2013 13:32
Töökuulutused
Otsin tööd. Pakun tööd.

Teemasid: 24
Postitusi: 15
Viimane postitus ylle
Otsin tööd lasteaiaõpetajana
13.07.2014 7:43
Muud teemad
Kõik, mis ei kuulu eespool olevate pealkirjade alla.

Teemasid: 13
Postitusi: 14
Viimane postitus Guest
Üliõpilane vajab taaskord abi!
6.01.2014 9:10


Foorumi info
80 postitust, 78 teemat, 2 kasutajat. Uusim kasutaja: ziggy

2 kommentaari postitusele Foorum

 1. Mare kirjutab:

  Tere! Otsin tööd lasteaia õpetajana või abina Pärnus :) Kontakt telefonil 59184010 :)
  Õpin 2.kursusel ülikoolis alushariduse pedagoogiks, kaugõppes ja sooviks teadmisi ka pàriselus rakendada :)

 2. Sõimeõpetaja kirjutab:

  Tere! Olen algaja õpetaja, nii et kindlasti on targemaid nõuandjaid. :) Aga ma usun, et 1,5 kuud ei ole nii pikk aeg, et teil oleks vaja muretseda. Laps on ju nii väike ja vahepeal kodus oldud aeg ning siis jälle võõrasse lasteaeda minek on lapsele traumaatilised. Ärge lasteaeda küll enam vahetage kui otsest vajadust ei ole. Sõimerühma eesmärk on eelkõige laste harjutamine lasteaiaga, et nad oleksid rõõmsad ja võtaks tegevustest julgelt osa. Väikelapsed arenevad läbi oma igapäevase mängu ja asjatoimetuste, spetsiaalselt arendavaid tegevusi saavad nad edaspidi teha nii palju, et mänguaeg jääb lühikeseks. Õpetajatele õpetatakse arendamist läbi mängu ja nii võib teile jääda mulje, et justkui sellega ei tegeleta. Teie lapsel ei saa enne väga suurt edasiminekut tänu lasteaia tegevusele tekkida, kui ta on kenasti kohanenud. Andke aega ja rääkige kodus lasteaiast ainult positiivses võtmes (kuidas lapsel kõnega on? kui tal puudub kõne, on veel raskem – ei saa aru ka, mida need võõrad tädid ja lapsed tahavad ja oma soove neile selgeks teha). Rääkige sageli läbi päevakava – millal midagi tehakse, võite hommikul koos vaadata stendil olevaid materjale – mis söögiks on, mis tegevused toimuvad jne. Lapsel on lihtsam kui ta teab täpselt, mis järgneb. Ja millal emme tuleb järgi.
  See, et ühelt tegevuselt teisele minek ajab lapse hüsteeriasse, on selge märk, et laps pole kohanenud. Üleminekud ja muutused on kõige raskemad ja valusamad. Paljusid lapsi ajab see alguses endast välja. See läheb ajaga üle. Vahepeal ta ju mängib rõõmsalt, ei nuta terve päeva – järelikult vaikselt edeneb. Siin aitabki see lasteaia rutiiniga ja päevakavaga harjumine :)
  Enda isiklikud asjad pakuvad lapsele turvatunnet, las ta kaisutab neid kui soovib. Võite anda kaasa mõne oma asja (millel on emme lõhn juures), mida laps saab kaissu võtta või päeva jooksul enda juures hoida, see on ka lohutav. See on lihtsalt teie lapse eripära ja ei sega tema arengut ning saan aru, et ei sega ka üldiselt lasteaia tegevusi. Kui ta kohaneb ja tekib hea usalduslik suhe õpetajatega, siis vast vaikselt ta ise unustab need asjad ära. Ja kui ei unusta, siis ei juhtu ju ka midagi hirmsat.

  Soovin emmele jaksu ja kannatust – küll teie väike rõõmupall lõpuks kohaneb. Sügisel võib tulla väike tagasilöök peale suvepuhkust aga siis on ta juba palju suurem ja peaks kergemini harjuma. Säilitage ikka positiivne suhtumine. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

9 + 15 =
Please leave these two fields as-is: