Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Vanalinna Lasteaedade heategevuslik küünlajaht 2022

Teist aastat järjest korraldas Haapsalu Vanalinna Lasteaiad heategevusliku küünlajahi. Idee oli edasiarendus Kuusakoski algatatud üleriigilisest kampaaniast „Küünlaümbriste jaht“, mis tegi 2021 aastal kogumisse pausi. Kuna perede huvi oli kampaania vastu ära jäänud aastal suur ja paljud sellel ajal iseseisvalt juba küünlaümbriseid kogusid, tekkis meil idee seda algatust omal käel jätkata ning siduda see heategevusega. Algatuse … Read more

Kuidas lauamänge ja raamatuid toota ja neid turundada?

Lapsed armastavad mängida ja tegelikult mitte ainult lapsed, vaid ka täiskasvanud ja just sellepärast

olengi oma firmaga tootnud 3 lauamängu. Minu tehtud lauamängud on nii lõbusad ajaviiteks kui ka  lapse arendamiseks. Üks lauamäng on näiteks matemaatika õppimiseks ja teine kaardimäng on teismelistele ja täiskasvanutele eesti, inglise ja ladina keeles lindude õppimiseks.

Read more

Podcast: Kohtumine Ülo Vooglaiuga

16. juunil 2020.a. käisime Lasteaednike Liidu rahvaga  Ülo Vooglaiu kodus Loonel. Vestlesime õppekavadest, lapse kasvukeskkonnast ja Ülo Vooglaiu elutööraamatust”Elanikust kodanikuks”. Siin on podcast:   Ülo Vooglaid selgitab asju lihtsalt ja arusaadavalt: kuivõrd olulised on  lapse elus esimesed kolm eluaastat, iga arenguetapp eraldi ja üheskoos. Ta on veendunud, et kasvatus  on kasvamise saatmine arenguks soodsa keskkonna … Read more

Metoodikakeskus- meie ühine kohtumispaik

keskusJuba kuuendat aastat tegutseb Kohtla-Järve lasteaias Kirju-Mirju eesti keele piirkondlik metoodikakeskus, kuhu saavad pööruda kõik Ida-Virumaa lasteaiad, kel on huvi metoodikakeskuses toimuva tegevuse vastu. Keskuse eesmärgiks on pakkuda lasteasutuste eesti keele ja eesti keeles õpetavatele õpetajatele koostöövõimalusi: korraldades töötubasid ja koolitusi ning õppekäike teistesse lasteaedadesse, soetades ja laenutades metoodilist kirjandust ja õppematerjale ning toetadades õpetajate nõustamistegevust.

Read more

Lasteaiaõpetajate koostöine kogemuste jagamine

Põlvamaa lasteaiaõpetajate aineühendus on tegutsenud juba 13 aastat. Tegevuse sisuks on olnud õpetajalt õpetajale kogemuste vahetamine, koolitused, lastega tehtud kunstitöödest näituste korraldamine, õppereisid lasteaiaõpetajatele nii vabariigisiseselt kui ka väljaspool. Traditsiooniks on kujunenud igaaastased kahepäevased suveseminarid erinevates Eesti kohtades, et pakkuda lasteaednikele kooskäimise ja töökogemuste vahetamise võimalusi.

Read more

Uusi traditsioone loomas

DSCF1228 (Large)Jõhvi Lasteaiad Pillerkaare maja kõnnib alles väikese lapse kingades. Sügisel saame 6 aastaseks.
Traditsioonide loomine ei käi üleöö, vaid selleks tuleb võtta aega, mõtteid ja tegijaid, kes soovivad, et majal oleks kestvus.
Pillerkaare maja Julgete jäneste koolirühmas otsustati luua uus traditsioon – koolilaste pidžaamaöö lasteaias. Plaanid paika pandud jäi üle oodata õiget päeva ja head ilma.

Read more