Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lasteaiaõpetaja tööst saatkonna lasteaias

2003.a. toimus Tallinna Õpetajate Majas konkurss lasteaiaõpetaja ametikohale sügisel avatavasse era-minilasteaeda Lõvimeri.

Konkursile läksin huvi pärast, ma ei pabistanud ega olnud pinges. Seal vesteldi minuga lasteaiast, lastest, õpetamisest ja tulevikuvisioonist. Paari nädala pärast tuli mulle kiri, milles teatati, et olen konkursi läbinud. Siis alles hakkasin pabistama, et kas oskan ja saan hakkama, sest eralasteaedades nõutakse veelgi kohusetundlikumat tööd.

Kuulduste järgi pidi sinna tulema paar 3a. last Indiast, kes oskavat suhelda vaid inglise keeles. (Need lapsed saabusid siiski alles kevad-talvel 2004).Õnneks oli endises töökohas paar toredat töökaaslast, kes mind õpetasid ja lohutasid. Tänu neile teadsin, mis mind ees ootab ja hakkasin ka tasapisi inglise keelt meelde tuletama. Esmalt tõlkisin väikelastele mõned laulumängud, muretsesin ingliskeelse kasseti teksti ja lauludega, koostasin lauseid, mida oli vaja lastega igapäevaseks suhtlemiseks.

Alustasin 2003. aasta sügisel 6 kolmeaastase lapse ja nende emmega. Olen kohusetundlik ja laste iseloome arvestav emotsionaalne õpetaja. Üleminek eravaldkonda ei valmistanud mulle raskusi, pigem sain endale tõestada, et olen suuteline ka edaspidi lasteaias töötama.Iga päev olid meil avatud tegevused, milles osalesid lapsed, juhtkond ja ka lapsevanemad. Minul oli ennegi “tugev põhi” all, aga need avatud tegevused andsid mulle enesekindlust veelgi juurde.

Lähenen igale lapsele individuaalselt, tegelen temaga vastavalt lapse iseloomule, arengutasemele ja harjumustele. Loomulikult tuleb igaks tegevuseks ette valmistada, isegi siis kui oled staaþikas õpetaja. Oma tegevustes jälgin seda, et need oleksid haaravad ja huvitavad nii 3 a lapse kui ka tema vanemate jaoks. Töö pakub mulle rõõmu, sest saan oma oskusi rakendada, pakkuda ja õpetada lastele seda, mida isegi oskan ning koos lastega avastada uut ja põnevat.Minu tööd hinnatakse ja tasustatakse vastavalt. Ei ole küsimustki, et miks mina pean ainult seda või teist tegema ja miks tema ei tee, palka saame ju ühtemoodi! Siin ei saa teise “seljas liugu lasta ja vana rasva peal end praadida”.

Olen loominguline inimene ja saan praeguses töökohas oma andeid täielikult realiseerida 2004 a. sügisel moodustati meie lasteaias ingliskeelsete laste rühm, sest seda keelt kõnelevaid lapsi saabus rohkem ning sellesse rühma võeti tööle 2 inglise keelt kõnelevat õpetajat. Mina jäin eestikeelsete laste rühma õpetajaks. Käime palju looduses, mere ääres, loomaaias, sportimas, Tabasalu basseinis ujumist õppimas, etleme, arendame rütmitunnet (oleme muusikakallakuga lasteaed). Korraldame erinevaid vahvaid pidusid.

Soovitan eralasteaedadesse pürgida eelkõige nendel õpetajatel, kellel on armastus laste vastu, suur teotahe, pingetaluvus, kohusetunne, koostöövalmidus, kes suudavad loovalt mõelda ja tegutseda.

Elsa Lepp
minilasteaed Lõvimeri õpetaja

Leave a Comment

11 + 11 =
Please leave these two fields as-is: