Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Pererühma plussid ja miinused

Meie lastel läks lasteaiaga kohanemine raskelt, lapsed on “emmekad” ja sageli külmetushaigustes. Vanema tütrega katsetasime ühes Mustamäe suuremas lasteaias, kui laps oli kolmene. Meil on aktiivne laps, kes armastab ronida. Lasteaias tekkis sellest kohe arusaamatus. Sõimerühma lapsed pidid mängima oma liivakastis ega tohtinud kõrvalasuvale liumäele minna. Kuid selles vanuses meie vanem laps lihtsalt ei mänginud liivakastis. Nii ei läinud meil isegi harjutamise aeg minu juuresolekul hästi.

Kolisime ära, saime koha väiksemas lasteaias ja otsustasime juba siis pererühma kasuks, et vähemalt noorema lapsega kergem oleks.
Pererühmas on sõbralikud lapsed, väiksemate aitamisele pööratakse suurt tähelepanu ja tavaliselt jäävad suuremate laste konfliktid omavahele. Nooremate vastu ollakse sõbralikud ja abivalmid. Väiksemad õpivad vajalikke oskusi suurematelt lastelt, nii et ei pane ise tähelegi. Näiteks kingapaelte sidumist pole mina pidanud kummalegi lapsele õpetama. Õpetajad on meil õnneks asjalikud, vanema ja noorema vanuserühma õppetöö toimub eraldi. Minu meelest omandavad lapsed pererühmas samal tasemel oskusi kui tavalises ühevanuste laste rühmas.

Pean väga väärtuslikuks laste oskust üksteisele tähelepanu pöörata ja väiksemate eest hoolitseda. Kahjuks kõik lapsed seda kodus õppida ei saa, sest Eestis on palju ühelapselisi peresid.

Meie jaoks on pererühma miinuseks see, et vanem laps tunneb liiga suurt vastutust oma noorema õe pärast ning see koormab teda. Ta palub aeg-ajalt, et ta saaks lasteaias olla ilma õeta. Noorem tüdruk kasutab aga kohati liialt ära õe kohalolekut ja laseb temal teha seda, mida ta muidu ise peaks tegema. Õpetajad ütlevad, et tüdruk on tublim siis, kui ta mõnikord lasteaias vanema õeta on.

Kuid need mured on siiski väikesed ja lähevad kasvades üle. Oleme pererühmaga väga rahul!

Annely Ahi
5 a Aliisi ja 7 a Alexandra ema

Leave a Comment

6 + 11 =
Please leave these two fields as-is: