Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Minu kogemused lasteaeda töölevõtmisel

Kui minu vanem poeg oli nelja ja poole aastane ja noorem sõimeealine, läksin end kasvatajaks tööle pakkuma kodukandi lasteaeda. Juhataja oli töölevõtmisel kaunis karm. Tema tingimuseks oli avaldusele märkida, et lahkun töölt koos lastega.

Olin noor ja rumal, olelusvõitluses nõrguke.Tuli uus kasvataja, kes sai poolteist kohta, mina jäin poole kohaga. Otsustasin koju jääda. Mõtlesin juba minna kodu lähedale vene lasteaeda tööle, kuigi minu vene keel oli sama nõrguke kui ma ise.

Äkki kõlas uksekell – ukse taga seisis võõras naine, kes kutsus mind tööle sealsamas kodu lähedal olevasse eesti lasteaeda, kuhu ma polnud veel vaadanudki. Ju ma siis olin oma eelmisest töökohast hea mulje jätnud. Ütlesingi nii, nagu äsja mõelnud olin, et mõtlesin juba vene lasteaeda minna. Too naine palus: “Ärge minge vene lasteaeda, tulge meile, meil on just sellist kasvatajat vaja nagu teie.” Läksingi tema juurde tööle. Ta kandis mind kätel, oli nii emalik ja abivalmis. Kui pidin näidistunni tegema ja värisesin, ütles ta: “No mis sa muretsed? Sa oled nii tubli tüdruk. Tee nii nagu sa iga päev teed, muud pole ju vajagi.” Mure kadus, kõik läks hästi.

Olud muutusid, ajad muutusid, lasteaednikud hakkasid rändama. Pakkusin end eralasteada. Võetigi. Tööandja oli jälle kena inimene, õppisin temalt palju, ehkki ta oli noor. Õppisin temalt näiteks seda, et lapse eest ei pea tegema ära seda, millega ta ise hakkama saab. Tal oli oma kurb kogemus söögilauast. Teda toitsid kodus ema ja vanaema 5 aastat. Kui ta lasteaeda läks ja söögiaeg käes oli, palus ta enda kõrval istuvat tüdrukut: “Kas sa oleksid nii hea ja toidaksid mind.”

Oli veel üks kena kogemus juhatajaga. Olin töövestlusel, kus mind päris mitu inimest üle kuulas. Minust oldi vaimustuses. Ütlesin, et pean enamus aega istuma raamatukogus ja lõputööd kirjutama ja siis oleks vist lennukit vaja, et nende juurde tööle jõuda, kuna töökoht on raamatukogust kaugel ja ma ise elan veel pealegi Lagedil. Juhataja ütles, et küll oleks hea, kui Lagedit õnnestuks nende lasteaiale lähemale nihutada.
Nõnda läksin tööle kesklinna lasteaeda. Võeti lahkelt vastu. Lubati olla edasi selline, nagu olen.

1 thought on “Minu kogemused lasteaeda töölevõtmisel”

  1. Tore,et just selline oled…..Oleks selliseid huvitavaid ja häid
    õpetajaid rohkem.Jõudu edaspidiseks ja loodan peagi lugeda
    sinu südamlikke ja armsaid luuletusi.
    Aitäh ka peo kava eest (jõudis kohale küll)

Leave a Comment

6 + 2 =
Please leave these two fields as-is: