Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Andekad mitmel alal…

Tiina-Marju Jaksen…sellist pealkirja kandis näitus Tallinna Nurmenuku Lasteaias! Andekaid lapsi saavad õpetada vaid andekad õpetajad. Rühmades ringi liikudes jääb üle vaid imestada, kui toredaid ideid õpetajad leiavad, mida lastega joonistada, meisterdada ja voolida. Viimastel aastatel on ilmunud palju sellekohaseid raamatuid, kuid sageli pole kättesaadavad kõik materjalid ja ikka tuleb appi võtta loovus, et põnevust jätkuks.

Õpetajad on ise avaldanud arvamust, et ei ole piisavalt aega ega võimalust käia teistes rühmades vaatamas ja uudistamas. Ja nii pakuti välja mõte koostada ideemapp, kuhu majas leiduvad head mõtted koondada. Selline mapp on meil töös teist aastat. Alguses oli ta visa täienema. Millegipärast on nii, et kes on loov tegutseja, ei ole nii loov mõtete kirjapanija….

Märtsi lõpus toimus meie lasteaias kahel päeval lõunane meisterdamistuba. Saadaval olid kõik uued ja vanad materjalid, millest teha kaarte, lauakaunistusi jms. Suur osa neist pärines firmast „ Lendliis“. Samal ajal jagas oma muljeid kursuselt „ Värvid läbi elu“ õpetaja Maive Savi. Meisterdamise ajal käis mõnus arutelu, prooviti, katsetati ja kiideti teineteise loovaid lahendusi. Nii valmisid kahel lõunal suurepärased kevadised kaardid, mis olid näitusel kõigile imetlemiseks . Kõigi õpetajate töödest jäi ideemappi üks kaart. Nii meie ideepank täienebki. Ja vaadates kaarte tuligi mul mõte panna näitusele selline pealkiri…

Tiina-Marju Jaksen
Tallinna Nurmenuku Lasteaia juhataja asetäitja õppealal

Leave a Comment

3 + 6 =
Please leave these two fields as-is: