Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Eesti Mängu Asi

Eesti Rahvakunsti ja Käsitööliidu korraldatud projekti raames “Käsitööga tööle” toimus Tallinnas Pikk t. 22 asuvas Käsitöömajas näitus “Eesti Mängu Asi.”
Uudistajatele oli välja pandud mitmeid auhinnatud, eripreemia saanud ja äramärkimist leidnud mänguasju. Kõik mänguasjade valmistajad olid oma südame mänguasja sisse pannud, kuna vaatajad võisid ainult imestada kaunist näputööd ja värvilahendust.
164-st tööst oli väljas 40.
I koha sai Christi Kütt tööga “Pihuloomad” Selle juurde kuulus ka kaunilt kujundatud raamat, mis selgitab, kuidas pihuloomadega mängida.


II koha sai Maaja Kalle töö ”Pallikesed”. Küsimusele kuidas pallikestega mängida, vastas autor, et andke pallikesed lapse või kassi kätte, eks siis paistab, kuidas nendega mängida saab. Mõte oli viia laps rahvusmustrite juurde. Pallikese sees oli kelluke, peal aga kootud rahvuslik muster.
II koha sai ka Riin Oidekivi tööga “Linavildist peakatted”-hobune ja hunt. Selle juurde kuulus ka lauluke koos noodiga.

III preemia sai Tartu töögrupp mänguga ”Nööbid ja nöörid”. Mäng sobib lasteaiale. Lapsed saavad visata linavildist palle taskusse ja õppida ka paelte sidumist.
III preemia sai veel ka Võru töögrupp tööga ”Ka-leidoskoop”-vaatamise ja nägemise üllatuslikud
võimalused. Veel sai kolmanda preemia Kristiina Libe tööga ”Õllekannumäng” Mäng oli tehtud vildist.

III koha sai ka Nele Hansoni lauamäng ”Mõistatuste äraarvamine, mis oli tehtud lapitehnikas.
Neljanda preemia sai Thea Tõnupart. Tööks oli ”Vares ja ronk”
Neljandale kohale tuli ka Malle Valli tööga “Unelambad”, mille juures oli ka unelauluke.
Eripreemia sai Tiiu Liiv, kes oli välja mõelnud “Lepatriinumuinasjutu”
Äramärkimist leidis ka töö ”Marjakobar”, selle juurde kuulub ka muinasjutt.
Mänguasjade valmistajateks olid naised, kellel pole hetkel tööd ja kes soovivad tegelda käsitööga, samuti väikeste laste emad, kes on lastega kodus. Näitusel olnud tööd annavad kindlasti igale emale ideid, kuidas ja millist mänguasja oma lapsele valmistada. Laps aga hindaks seda mänguasja kallimaks kui poest ostetud asja, kuna selle on ema ise teinud.

Ülle Tõnumaaa

Leave a Comment

10 + 13 =
Please leave these two fields as-is: