Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Meediaharidus läbi Tiibuste pere

Peremeedia.eeEesti Lastekaitse Liidu uus tegevussuund – meediaharidus – on just see, mida eesti pere vajab. See on hea võimalus pakkuda nooremas koolieas lastele ja nende vanematele oskust parimal võimalikul viisil meediaga suhelda.

Igaüks teab, kuidas lapsi ja noori mõjutavad telereklaamid, kui kaua lapsed istuvad üksi teleri või arvuti ees, kuidas see mõjutab igapäevast suhtlemist, käitumiskultuuri. Ja alati ei saagi laps telesaatest õigesti aru, kui pole kõrval vanemat, kes asjadesse selgust tooks.
21.novenbril tutvustati Lastekaitse Liidus Kadri Uguri loodud veebikeskkonda –perekond Tiibuseid.Mõte luua veebikeskkond meediahariduse pakkumiseks tekkis Ahja kooli meedia ja filosoofia õpetajal, Tartu ülikooli doktorandil ja õppejõul Kadri Uguril Sotsiaalteadlaste konverentsil. Kadri Ugur esines seal ettekandega “Katse kaardistada meediaõpetuse mõistemaastikku”

Nüüd on lastel võimalus Tiibuste pere tegemisi jälgides kaasa mõelda.
Veebikodus www.peremeedia.ee elab perekond Tiibus. Isa Juhan räägib oma tööst ja ka muudel teemadel, talle meeldib ka ajalehti lugeda. Ema Anne õpetab erinevates olukordades käituma ja oma soove väljendama. Tütar Leene käib koolis. Poeg Tauno on lasteaialaps, kelle kõnepruuki on tekkinud ebaviisakaid sõnu. Vanaema on juba üsna vana ja teab lugusid möödunud ajast. Veebikeskkonna loomisel mõeldi, et oluline on põlvkondade vaheline side, seepärast elabki veebikodus vanaema.Klikkides veebilehel inimeste ja asjade peal, jõuame isegi salmiku sisuni – seal on jutte, joonistusi ja muud huvitavat. Lastekaitse Liidu algatatud uus suund – meediaharidus – pakkus kuulajatele suurt huvi.

Lastekaitse Liidu juhataja Alar Tamm tutvustas ka Kadri Uguri abilisi – Rauli ja kahte Silverit. Ta tänas loodud veebikodu eest, mis annab lastele võimaluse suhelda eakaaslastega meeldivas keskkonnas.

Vaata pilte

Ülle Tõnumaa

Leave a Comment

15 + 2 =
Please leave these two fields as-is: