Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Mustamäe lasteaedade II laulupeoke “Sinikirja linnukene”

Kolm aastat tagasi toimus Mustamäe lasteaedade I laulupeoke “Karjapoiss on kuningas”, mis pani aluse toredale traditsioonile – korraldada Mustamäe koolieelikutele päris oma laulupidu, mis toimuks alati noorte- või üldlaulu- ja tantsupeo aastal. Nii ka sel aastal, üks kuu enne X Noorte laulu- ja tantsupidu, toimus Mustamäe lasteaedade II laulupeoke “Sinikirja linnukene”. Peo alguses lavastatakse regilaulu või ringmängu, millest kujuneb laulupeokese pealkiri.


Tore oli vaadata, kuidas rahvariietes lapsed hakkasid Saksa Gümnaasiumi esisele platsile kogunema, et koos lõbusas rongkäigus puhkpilliorkestri saatel peo toimumise paika –Tallinna Liivaku Lasteaia õuele – marssida. Rongkäigu eesotsas oli silt laulupeokese logoga ja traditsiooniline laulupeokese tuli. Iga lasteaia võis ära tunda oma lipu järgi.
Tallinna Liivaku Lasteaed on rahvusliku suunitlusega ja on varemgi rahvakultuuri propageerivaid üritusi korraldanud, mille sihtgrupp on laiem kui oma lasteaed. Laulupeokese eesmärk on huvi äratamine ühislaulmise vastu ning laulupeotraditsiooni tutvustamine ja hoidmine.

Peoks valmistuti terve aasta, õpiti ära hulk toredaid laule emade ja vanaemade repertuaarist: “Pidu hakkab”, “Käokene”, “Poistelaul”, “Hiir hüppas” jt.

Lapsed said teadmisi rahvariietest, kooriliikidest, rongkäigust, lauluväljakust ja suurest ühislaulmisest dirigendi taktikepi all.

II laulupeokesest võttis osa 11 Mustamäe lasteaeda, ligikaudu 250 last, 17 muusikaõpetajat ja 40 rühmaõpetajat. Juba teist korda oli laste ees kooridirigent Raul Talmar. Kogu üritusele oli kaasa elamas üle 500 vaataja-kuulaja. Laste ühislaulmist saatis muusikaõpetajatest koosnev rahvapilliorkester ning peo juhatas sisse RKS Leigarite lasteaiarühm. Peoks ettevalmistamisest võttis osa kogu Liivaku Lasteaia pere.

Kõigil osalejatel oli kaasas oma moonakott, mis avati piknikutelgis. Iga laps sai laulupeokese märgi ja kaelakaardi ning rühmadele jagati maiustamiseks kommikotid.

Peale kehakinnitust tuli veel üks üllatus, Pipi Pikksukk, kes mängis ja lustis lastega kuni lõunani. Siis läksid kõik väsinud ja rahulolevad laulupeolised oma lasteaeda.

Üritust rahastasid Tallinna Haridusamet ja Mustamäe Linnaosa Valitsus. Sponsoriteks olid AS Coca Cola Joogid ja AS Balbiino, tänu kellele said lapsed mahla ja jäätist.

Täname kõiki Mustamäe lasteaedade muusikaõpetajaid meeldiva koostöö eest. Loodame, et meie väikestest lauljatest tuleb järelkasvu nii koolinoorte kui ka täiskasvanute pidudele.

Soovi korral saavad huvilised vaadata pildigaleriid aadressil: www.vekfoto.ee/laulupeoke

Karin Vulkan
Tallinna Liivaku Lasteaia muusikaõpetaja

Leave a Comment

5 + 8 =
Please leave these two fields as-is: