Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Nõidade pidu

Mai alguses toimus lasteaias Laagna Rukkilill nõidade pidu. Eelmisel päeval tundus, et õuepidu tuleb läbi viia hiljem, sest sadas. Ilmataat aga soosis meie tegemisi ja sel hommikul säras päike.Õpetajad kaunistasid õueala omajoonistatud teemakohaste piltidega ning dekoreerisid lava, milleks oli üks katusealune. Õue toodi ka  pingid ja lauad.

Lapsi ootasid õues Väike Nõid, Peanõid, Tädi Rumpumpel, Metsanõid ja Vares Aadam.

Külla oli kutsutud ka naaberlasteaia lapsed, kes saabusid peole trummide ja pasunate saatel.

Enamus lapsi ja õpetajaid tuli peoplatsile kostümeeritult. Laste hulgas oli nii metsa-, kivi, konna-,  loomanõidu, võlureid, haldjaid… Paljudel nõidadel olid kaasas  luuad.

Pidu algas väikese näidendiga õpetajate esituses. Teemaks oli Waldburgi öö. Väike Nõid ratsutas muusika saatel peoplatsile ja tervitas kõiki teisi nõidu.

Etenduse käigus tuli Väikesel Nõial Peanõiale, Tädi Rumpumpelile ja Metsanõiale tõestada, et ta ikka oskab nõiduda. Ta nõidus vihma, konni ja äikest ja sai sellega hästi hakkama. Tal lubati koos teistega  Waldburgi ööl tantsida.

Pärast etendust mindi koos lastega hoovile hagu korjama. Oksad toodi lõkkeplatsile ning asetati õueküünalde ümber. Süüdati lõke ja tants võis alata.

Koos tantsiti koogitegemise tantsu ja mängiti erinevaid ringmänge. Lastele meeldis kõige rohkem „Boogie”.

Peale suurt tantsimist nõiuti koos komme. Need tulid korviga ülevalt aknast alla. Lastes tekitas see palju elevust, sest seda, kes kommid alla lasi, polnud näha.

Pidu lõppes ühise nõiajoogi joomise ja küpsiste söömisega.

Karin Roolaid
Tallinna Lasteaed Laagna Rukkilill õpetaja

Leave a Comment

12 + 4 =
Please leave these two fields as-is: