Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Midagi mõnusat lapsele

Tihti mõeldakse, milline peaks olema lapse sünnipäev või lõpupidu, et see tõeliselt meelde jääks ning pakuks ka rõõmu ja naudingut.

Sünnipäeval võiks olla palju lapsi( vähemalt 5-6), pidu tuleks hästi läbi mõelda, et valitud kohas saaks joosta, mängida, ronida ja et ka toidud oleksid suupärased ja üllatavad.

Küsimusele, millised peod sulle lasteaiaajast eriti meelde jäid, vastas üks koolimineja: “Helduri sünnipäev miinilaeval ja lõpupidu Jõgisool, kus sai kala püüda. Hästi naljakas oli see, kui õpetajad hüppasid batuudi peal. Jaani isa hüppas ka.”

Tõsi see ju on, et sünnipäevad on kulukad ja nõuavad hoolikat ettevalmistust, kuid kordaläinud pidu pakub lapsele kauaks mõtlemisainet – vahva oli mängida laevatekil mereröövleid, ronida treppidel, piiluda masinaruumi, süüa kambüüsis torti ja viineripirukaid. Laeva mehaanik rääkis veel põnevaid lugusid miinilaeval toimunust.

Kui vanemad soovisid lastele vabas õhus ja mitte päris lasteaias lõpupidu korraldada, tuli välja, et sobivaid peopaiku pealinna lähistel eriti võtta polnudki.

Mida teha? Kui lõpupidu on planeeritud 1. juunile, siis lastekaitsepäeva tõttu on loomaaed ülerahvastatud – ka see mõte ei sobi.

Pärast hoolikat kaalumist otsustasid meie rühma vanemad teha lõpupeo Jõgisool.

Lapsed olid õhinas forellipüüdmisega, oli võimalus joosta ja ronida, oli batuut ja katusealune istumiseks ja söömiseks. Vanemad olid osavad kala püüdma ja forelliroog sai nii maitsev. Kõige tipuks kook värskete maasikatega, kus kõigi laste ja õpetajate nimed peal. Iga laps jäi omanimelise koogitükiga pildi peale.

Peo lõpus oli kõige mõnusam see, et mitmed isad võtsid oma lapsed kukile (isegi kooliskäivaid lapsi- vendi ja õdesid) ja astusid niiviisi auto poole. Laste nägudel peegeldus ülim rõõm ja nauding – mõtle ometi, olen juba nii suur ja isa võttis kukile!

Ülle Tõnumaa

Leave a Comment

4 + 4 =
Please leave these two fields as-is: