Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Piritale kerkib tänavu uus lasteaed

Tallinna Haridusamet ja Facio Ehituse AS allkirjastasid lepingu Pirital Padriku tee 10 rajatava uue lasteaia ehituseks, ehitustööd algavad juba aprilli alguses.

Padriku tänava lasteaia valmimisega saab Tallinn juurde 120 uut lasteaiakohta. Hoone ehitusmaksumuseks on planeeritud 24,86 miljonit krooni, millele lisandub veel mööbli, sisseseade ja järelevalvete maksumus. Riigihange lasteaia ehitaja leidmiseks toimus käesoleva aasta jaanuaris-veebruaris, maja loodetakse valmis saada ja sisustada selle aasta lõpuks. Riigihanke võitis Facio Ehituse AS, kes renoveerib ka Kasekese Lasteaeda Nõmmel, mis valmib samuti käesoleva aasta lõpus.

Padriku tänava lasteaia projekteeris RTG Projektbüroo.

Käesoleval aastal luuakse Tallinnas ca 400 uut lasteaiakohta. 2008. aastal investeerib Tallinn koolieelsetesse lasteasutustesse ca 150 miljonit krooni. Möödunud aastal lõi Tallinn juurde üle 900 lasteaiakoha ja sügisel avati Tehnika tänaval uus Kelmiküla lasteaed, kus avati neli rühma, neist kolm aia- ja üks sõimerühm.

Lisaks tuleb tänavu ka Nõmmele Kaskede pst 22 uus renoveeritud lasteaed. Maja loodetakse valmis saada ja sisustada samuti käesoleva aasta lõpuks. Tööde käigus ehitatakse praegune hoone täielikult ümber ning juurdeehitusega saab lasteaed täiendavad ruumid kolme uue rühma tarbeks. Peale valmimist on lasteaias kohti kokku 120 lapsele.

 

Leave a Comment

6 + 12 =
Please leave these two fields as-is: