Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Naabrid pöördusid lasteaia pärast kohtusse

Pärnu linna 12 sõimekohta loonud Pessa lasteaia kallal nägelevad naabermajade elanikud, üleaedne on kaevanud Pessale tegevusloa väljastanud maavalitsuse halduskohtusse, kirjutab Pärnu Postimees.

Pessa eralasteaia juhataja Ines Savi rääkis, et kohe, kui praeguse Esplanaadi 26 tegutseva lasteaia rajamisega algust tehti, hakkas ettevõtte omanik Kadri Veskimeister saama e-kirju, milles naabruses elav Taivo Tõnismaa selgitas: sellel aadressil lasteaeda teha ei tohi, see on seadusvastane.

Lasteaia juhataja sõnade järgi on Tõnismaa väitnud sedagi, et Esplanaadi 26 asub umbtänavas ja lapsi lasteaeda viivad vanemad ummistavad selle oma autodega.

Lasteaia juhataja jutu järgi selgitati kõrvalmaja omanikule, et autod tupiktänavasse ei sõida, kuid seejärel põhjendas Tõnismaa oma proteste uue väitega: lasteaias käiva 12 lapse vanematele kuuluvad autod suurendavad oluliselt Esplanaadi tänava liikluskoormust. “Seegi väide ei ole põhjendatud, sest pool lastest elab meie lasteaiast kärusõidu kaugusel,” lausus Savi.

Lasteaia vastu protsessivate Esplanaadi 24, 28 ja 28a eestkõnelejaks kujunenud Tõnismaa selgitas, et ta ei ole lastevaenulik inimene, vastuseisu on põhjustanud hoopis mure laste ohutuse pärast.

Refereeritud artikli täistekst Pärnu Postimees veebilehel

Leave a Comment

4 + 5 =
Please leave these two fields as-is: