Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Salme kultuurikeskuses rahvusvaheline mudilasfestival „Rõõm mudilasest!“

Lastekaitsepäeva eel 31. mail, algusega kell 11.00, toimub Salme kultuurikeskuses rahvusvaheline mudilasfestival „Rõõm mudilasest“, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 90 sünnipäevale ja Lastekaitse päevale.

Festivali muudab rahvusvaheliseks Comenius projekti „Lindude ränne“ raames osalevad riigid. Lätist, Soomest, Rumeeniast, Poolast ja Hispaaniast pärit projektis osalejad on saanud valmis DVD, millel võib näha, kuidas mudilased teistes riikides tantsivad ja laulavad. Loomulikult saab kuulda erinevaid keeli ja näha eri riikide rahvariideid. Iga riik on esindatud ka oma maad tutvustava lauaga, kus on välja pandud nende riiki tutvustav materjal. Kindlasti muudab rahvusvahelise festivali hoogsaks kapell „Sõlekese“ esinemine.

Kell 12.00 algab saalis eesti laste festival, millest võtavad osa 21 kooli mudilaskoor, rahvatantsuansambli „Sõleke“ mudilasrühmad, Lasteaed „Karikakar“, Mahtra lasteaed, lasteaed Päikene, lasteaed Päikeseratas ja Punamütsikese Mudilasmaja. Lapsi tuleb tervitama Seto folklooriansambel Hõpõ hõim.

Lastekaitsepäeva eel on just õige aeg kuulda võtta mudilase soove. Kõik festivalil esindatud riigid, kollektiivid ja lasteaiad on kirja pannud oma mudilaste soovid, mis õhupallidega taevapoole saadetakse ja me jääme väga lootma, et nende soovid jõuavad kõik õigesse kohta ning ka kindlasti täituvad.

Mudilasfestivalil on rõõm teatada, et meie festivalist võtab aukülalisena osa ka pr. Ingrid Rüütel.

Leave a Comment

10 + 7 =
Please leave these two fields as-is: