Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Silmaterad lustimas

LastekaitsepäevOli ilus pühapäeva hommik, päike paistis, linnud siristasid. Algas imeline päev lastekaitsepäeva tähistamiseks Rakvere Spordikeskuses.

Sellel aastal korraldas lastekaitsepäeva üritust Rakvere Lasteaed Kungla. Tööd jagus kõigile ja see tegigi  ürituse nii lõbusaks ja heatujuliseks.

Kui lasteaia meeskond sündmuspaigale jõudis, oli kell alles 10.00. Sellegipoolest oli sigimist ning sagimist ikka väga palju – Spordikeskuse hoones toimusid korvpallivõistlused, väljas pidid Flora korvallimehed trenni tegema, kuid see meid ei heidutanud. Õnneks olime eelnevalt kõik nii põhjalikult läbi mõelnud, et teiste aktiivne tegutsemine meist võitu ei saanud.

Juba poole üheteistkümne paiku olid  enamus tegevuskohad laste jaoks valmis pandud. Spordikeskuses oli beebinurk, kus väikesed tegelased said mürada pallimeres ja mängida.  Kohale oli  tulnud päästeamet ning politsei koos meile tuntud Lõvi Leoga. Lapsed said tema juhendamisel teha jalgrattaga vigursõitu.

LastekaitsepäevSpordikeskuse ees said lapsed asfaldile joonistada. Lisaks asfaldijoonistustele sai tegeleda ka puutööga, kus peale suure hulga laste olid ka vanemad  väga huvitatud. Ühiselt valmisid neil paljud huvitavad asjad, millega lapsed hiljem mängida said. Puutööga tegeles meie lasteaia lastele tuntud onu Kalev, kes oma huumorisoonega laste huvi ja tuju üleval hoidis.

Kohviku juures oli võimalus meisterdada maske, nukke, värvida kive mõne putuka või muu looma moodi. Valmisid toredad vahendid mängimiseks: loomamaskid, loomade kõrvad (jänes, karu, notsu),  riidenukud ja värvilised lepatriinud ning mesilased. Lapsed said endale väga palju mängu rikastavaid vahendeid.

Kõige suurem magnet oli batuut, millel hüppamisest küll ükski laps ära ei väsinud. Lisaks jalutasid ringi Kungla Lasteaia maskotid Õnne ja Toomas. Ka Õnne tundis batuudil hüppamisest rõõmu. Samuti võis kohata  toredat tiigrikutsut lastele kommi jagamas ning Nublut, kes lastele päästeameti tööd tutvustas. Kõik maskotid lõid hoogsalt lastega tantsu ning julgustasid häbelikumaid tegevustes kaasa lööma.

Ka spordihuvilistele jätkus lastekaitsepäeval tegevust. Sai teha kotijooksu ning mängida muid sportlikke mänge, mida juhendas üks ürituse korraldajatest, Kungla lasteaia liikumisõpetaja Inara Seppel.

LastekaitsepäevKa õnneloos oli üritusel omal kohal. Ei läinud kaua, kui peaauhind (seljakott) ära võideti. Kõige päikesepaistelisemas nurgas toimus karaoke ja muusika kuulamine. Alguses tundus, et muusikanurgas jääb osalejaid väheks, kuid tänu hoogsale muusikale, maskottide ergutusele ning muusikariistadele olid lapsed peagi platsis. Üsna varsti moodustusid lausa omaette ansamblid – kes mängis trianglit, kes kõristas kõristitega, kes mängis tamburiini, kes laulis. Kõigile jätkus tegevust.

Lõpuks lõigi kell kaks. Rahvast käis parajalt palju ning  muljed olid head.

Kokkuvõttes võib öelda, et tegime ära! Lastekaitsepäevalt said lapsed hea elamuse ning enda meisterdatud mälestuse sellest üritusest.

Eesmärgiks  oli  see, et lapsed saaksid koos vanematega toreda ja sisuka päeva ja see meil ka õnnestus.

Heili Aaremäe,
Rakvere Lasteaia Kungla õpetaja

Lastekaitsepäev  Lastekaitsepäev  Lastekaitsepäev  Lastekaitsepäev  Lastekaitsepäev
Lastekaitsepäev  Lastekaitsepäev

1 thought on “Silmaterad lustimas”

  1. ma olen mingi anonuumne iiennme, aga ma ei saanud komenteerimata jatta. vaga-vaga ilus piltide set. ehk sa ise tead seda. aga vahel mulle paistab, et tagasiside on ikkagi oluline.

Leave a Comment

6 + 12 =
Please leave these two fields as-is: