Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Viimsisse tuleb uus lasteaed-algkool

Karulaugu tee 5Viimsi vallavolikogu kiitis eilsel istungil heaks Karulaugu tee lasteaed-algkooli rajamiseks algatatud detailplaneeringu.

“Viimsi elanike arv on 10 aastaga kolmekordistunud, mistõttu on Viimsis tekkinud suur lasteaia- ja koolikohtade nappus,” lausus Viimsi vallavanem Haldo Oravas. “Sellel aastal avas Viimsi Keskkool seitse esimest klassi. Kui järgmiseks sügiseks uut kooli ei avata, peab osa lapsi hakkama koolis käima õhtuses vahetuses. Seega on vajadus uue kooli järgi suur. Lisaks on uue kooli rajamiseks praegu ka majanduslikus mõttes sobivaim aeg, sest ehitushinnad on langenud. Ehituspakkumised, mis tänaseks saadud, on suurusjärgus 130 miljonit krooni.”

Viimasel ajal opositsiooni poolt tõstatatud väited piirkonna kõrge radoonitaseme kohta on Haldo Oravase sõnul alusetud. “Tänase opositsiooni võimuloleku ajal on samasse piirkonda ehitatud lasteaed ja Viimsi Keskkool, mistõttu on ümbruskonna radoonitaset mõõdetud korduvalt. Lisaks tellis vallavalitsus planeeringu vaidlustajate nõudel uue radooniuuringu, mis näitas samuti, et radoonitase jääb normi piiresse. Kuigi uuringud näitavad, et ehitise püstitamisel ei ole radoonikilet vaja kasutada, paigaldatakse see valla soovil siiski,” märkis Oravas.

Uues lasteaed-algkoolis on kasulikku pinda 6200m². Esimese etapina rajatakse 2009. õppeaasta alguseks 350 õpilasele mõeldud algkool. Kaks kuud hiljem valmivad hoone 120 kohaga lasteaia-osa ja spordisaal. Hoone omanik on Karulaugu Kinnisvara OÜ, mis on AS E.L.L. Kinnisvara tütarettevõte. Vald sõlmis kinnisvarafirmaga hoone kasutuseks pikaajalise üürilepingu koos väljaostuõigusega.

Leave a Comment

15 + 5 =
Please leave these two fields as-is: