Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Radioaktiivsus paneb Viimsi uue kooli asukoha küsimärgi alla

Viimsi vallavolikogu kiitis eelmise nädala teisipäevasel istungil heaks Karulaugu tee lasteaed-algkooli rajamiseks algatatud detailplaneeringu, millele aga opositsioon radioaktiivsele radoonile viidates vastu on, kirjutab Päevaleht Online.

Viimsi vallavanem Haldo Oravas ütles Päevaleht Online’ile, et lasteaed-algkool ehitatakse Haabneeme peamiselt kahel põhjusel. „Siin läheduses paikneb sõlmpunkt, kus kohtuvad Tallinna-suunaline välisbussiliin ja valla siseliinid,“ põhjendas ta. Teiseks põhjuseks nimetas ta Viimsi keskkooli läheduse, mis võimaldab mõlemal koolil kasutada 2009. aasta septembriks valmivat staadioni.

Opositsiooni jaoks on mõistetamatu, mis kooli just Haabneeme tahetakse ehitada. „Algkooli rajamine suruti läbi, võimalikke kohti kooli ehitamiseks on palju, näiteks Randveres on olemas projekt ja ma ei näe põhjust, mis takistab seal hakata maja ehitama,“ ütles Päevaleht Online’ile Parema Viimsi esimees Aare Ets, kelle sõnul oleks mõistlik ehitada Randverre piirkonnakool.

Haabneeme puhul tekitab küsitavusi radioaktiivne radoon, mille tase liiga kõrge kardetakse olevat. Aare Etsi hinnangul ei ole kasutusele võetud kõiki riske maandavaid abinõusid ning volikogu istungil ei lastud tekkida vajalikul diskussioonil.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehe veebilehel

Leave a Comment

3 + 7 =
Please leave these two fields as-is: