Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Paide uus lasteaed tuleb koos basseiniga

Tänu soodsatele ehitushindadele Paide uue lasteaiahoone ehitamise riigihankel esitas Paide linnavalitsus haridus- ja teadusministeeriumile lõpptaotluse koos täiendusega rajamaks lasteaiahoone kõrvale ka basseini, mida ministeerium ka toetas ning kinnitas seega riigipoolse toetuse suuruseks Paides lasteaia ehitusel 20 miljonit krooni.

Esmaspäeval algasid OÜ Wolmreks ehituse poolt ka esimesed ettevalmistavad tööd lasteaiahoone ehitamiseks. „Tänu soodsatele ehitushindadele saavad 114 Paide lasteaialast uuest õppeaastast lisaks kaasaegsetele ning laste vajadustele vastavatele rühmaruumidele ka basseini, kus eluks vajalikke esmaseid ujumisoskusi omandada ning võimlemistunde läbi viia,“ selgitas abilinnapea Ivask.

„Haridus- ja teadusministri Tõnis Lukase täna saabunud käskkiri kinnitas lõplikult, et meie lõpptaotlus programmi „Igale lapsele lasteaiakoht“ on heaks kiidetud ning et riik toetab Paide lasteaaia 20 miljoni krooni ulatuses ja sinna sisse mahub ka basseini ning õueala ehitamine,“ selgitas abilinnapea Kaido Ivask.

Lähiajal kuulutab lasteaia ehitust koordineeriv SA Paide Haldus välja ka hanked basseini ning õueala rajamiseks. Hoone ehituse maksumus on veidi üle 28 miljoni krooni.

Uus 114kohaline lasteaiahoone koos basseiniga peaks Paide ühisgümnaasiumi juures valmima järgmise aasta suvel ning esimesed rühmad peaksid seal õppetööd alustama 1. septembril 2009.

Leave a Comment

6 + 5 =
Please leave these two fields as-is: