Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Südamesära, mis jäänud sundide taha

Eesti Sotsiaalprogrammide Keskus kutsub 17. oktoobril Tartus Dorpati Konverentsikeskusesse seminarile “Südamesära, mis jäänud sundide taha”, mis räägib eneseväljendusvabadusest lähisuhetes. Praktilise suunitlusega üritus toimub Avatud Ruumi meetodil, mis loob osaleate ümber spontaanse ja loomingulise keskkonna.

Seminar on tõmbab joone alla Eesti Sotsiaalprogrammide Keskuse projektile “Lähisuhted ja mina”. Selle käigus viidi läbi ligi 20 koolitust nii eesti kui ka venekeelsetes koolides ja lasteaedades õpetajatele, õpilastele ning lastevanematele.

Eesti Sotsiaalprogrammide Keskuse projektijuhi Filipp Kruusvalli sõnul on organisatsioon aastaid tegelenud lähisuhtevägivalla ohvrite abistamisega, kuid selle projektiga püstitanud eesmärgi leida praktilisi meetodeid, kuidas hästi toimivaid lähisuhteid hoida ja luua. “Alustasime koolitustega lasteaedades ja koolides, et selle kaudu jõuda koostööni perekondadega. Endiselt kõrge koduvägivalla tase ja mitmed hiljutised koolivägivalla juhtumid on sellise töö vajalikust piisavalt tõestanud,” räägib Kruusvall.

Mikk Sarve poolt veetav Avatud Ruum koosneb mitmetest töötubadest ja aruteluringidest, kus läbiviijateks on muuhulgas:
– Ivar Espenberg, kes kasutab visuaalkunsti vahendeid.
– Aivar Simmermann draama ja psühhodraama meetodiga.
– Härmo Saarm veab töötuba “Milliseid signaale me iseendast avalikult esinemisel kuulajale saadame”
– Sille Jõgeva teeb praktilist Avatud suhete töötuba, mis on inspireeritud Thomas Gordoni meetodist.
– Monika Aman, läheneb teemale lähtudes Anatoli Nekrassovi loomingust.

Üritusele on oodatud õpetajad, lapsevanemad, noorsootöötajad ning kõik, kellele pakub huvi kuidas lähisuhetes oma eneseväljendust ja vabadust suurendada.

Avatud Ruum “Südamesära, mis jäänud sundide taha leiab aset reedel 17. oktoobril Tartus Dorpati konverentsikeskuses kell 15:00 kuni 20:00.
Osalemiseks palun eelregistreeriduda 15. oktoobriks aadressil: filipp@kirgelada.ee

Ürituse osavõtumaks on eelregistreerimisel 100 krooni ning kohapealt 150 krooni. Üliõpilastele vastavalt 50 ja 100 krooni.

Leave a Comment

10 + 3 =
Please leave these two fields as-is: