Isetehtud asjad on omapärased ja armsad. Kasutame jääkmaterjale: vanad tekid, pitsid, karusnahad, kampsunid, sokid, riidelapid, pärlid, litrid jm. selline. See ei maksa midagi, küll aga annab palju tegemislusti ja jagamisrõõmu.
Hiljuti eksponeeriti meie lasteaia laste töid Mustamäe Kultuurikeskuses Kaja. Näitus aitab lapsel tunnetada tehtu väärtust ja seda, et ühe lapse meisterdatu on osa tervikust ja koostööst. Tööde eksponeerimist peame oluliseks ka rühmaruumi hubaseks muutmisel. Oleme valmistanud koos lastega kõikide aastaaegade kardinad ja vaibad. Tehes näputööd areneb ka peenmotoorika, loendamisoskus, tähelepanu, kuulamisoskus. Neid oskusi läheb vaja nii lasteaias kui ka koolis.
Loe edasi…
Mõned mõtted, mida oleme teinud oma rühma lastega:
Töö kirjeldus: Vanast tekist väljalõigatud nelinurksele tükile on kinnitatud mantlist lõigatud pikad ribad puuks, mis on kaunistatud heidest vilditud ümmarguste õuntega. Puu alla on asetatud harutatud jämedast lõngast raamil punutud pokud. Lille vars on heidest, õis kollastest lõngajuppidest.
Päevalillekardin
Töö kirjeldus: Puuvillastele riidetükkidele on liimitud linasest takust vars, rohelisest, velvetkleidist väljalõigatud lehed ja kollasest froteekäterätikust õis. Velvetjakist on välja lõigatud pruunid südamed, mis on kaunistatud salli küljest harutatud litritega. Pits on samuti harutatud laudlina äärtest ning liimitud kardina alaäärele.
Tore oleks, kui ema koos lapsega kodus midagi meisterdaks. See annab hea võimaluse armsatele aegunud asjadele uus elu anda. Kogemus näitab, et koos vanematega tehtu annab lapsele turvatunde tänapäeva asjade virr-varris.
Toredaid mõtteid ja tegemisi kõigile!
Liivi Lett
Laine Timmer
Tallinna Liivaku Lasteaia õpetajad