Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lõbusalt liikuma

 

31.oktoobril toimus  Tallinna Lasteaed Sinilind õuel TEL (tervistedendavate lasteaedade) lasteaedadele mõeldud sportlik üritus „Lõbusalt liikuma“. Selle ürituse korraldamiseks  sai kirjutatud projekt Tallinna Haridusameti terviseedendamise komisjonile, mis leidis heakskiidu ning rahastamise.

Kutsutud oli 7 lasteaeda, kellest osales viis TEL lasteaeda: Tallinna Lasteaed Kikas, Tallinna Lasteaed Pallipõnn, Tallinna Männi Lasteaed, Tallinna Rõõmupesa Lasteaed ja Tallinna Lasteaed Sinilind. Päeva maskottideks olid Sinilind ja Karu ning osalejateks muidugi rõõmsameelsed lapsed. Projekti „tegime” isegi  ilmataadiga, kes tõi  vihmapilvede vahelt taevasse päikese ja küttis päeva soojaks..  

Kehaline aktiivsus on lapse arengule väga oluline. Läbi selle oskavad nad tasakaalustada erutus –ja pidurdusprotsesse, oskavad valitseda oma liikumist ning liigutusi, samuti toimib silma ja käe koostöö mis on hiljem kooliminekuks väga vajalik.

 

Lapsed osalesid seitsmes erinevas tegutsemispunktis: kullimäng, käepaela meisterdamine, ämblikuvõrgust läbipugemine, mäng Maamees ja Veemees, piimakottidest pallide meisterdamine, mäng Niit-Nõel-Sõlm ning langevarju mäng.

Lõbusat hommikut jäi meenutama mõnus pildiseeria. Iga laps sai meeneks õuna, tervisliku toidu kleepsud ja õhupallid.

Iga lasteaed sai mälestuseks kaasa palli , millega jätkata oma lõbusaid liikumismänge juba oma lasteaias. Laste punapõsksetest ja rõõmsameelsetest nägudest võis välja lugeda rahulolu lõbusast liikumisrohkest hommikust.
 

Liikumine on puhas rõõm-jaga seda veel teistega ja saad topeltrõõmu. LÕBUSALT LIIKUMA!

 

 

Õpetaja

Katrin Reinsalu

Tallinna Sinilinnu Lasteaed

   

Leave a Comment

10 + 15 =
Please leave these two fields as-is: