Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kombeõpetus Tartu Kannikese lasteaia moodi

Kõik me soovime, et meie lastest kasvaksid kombekad ja viisaka käitumisega inimesed. Seda rõhutab ka meie uus õppekava.

 

Kuna Kannikese lasteaia üks eesmärkidest on laste igakülgne ettevalmistus erinevateks elusituatsioonideks ja võimaluste loomine oma võimete ja oskuste arendamiseks, siis lõimisime palju erinevaid tegevusi ja ühendasime nad üheks suureks pidulikuks mänguks- Kannikese lasteaia presidendi vastuvõtt.

 

Kõik sai alguse aastal 2000, kui me korraldasime oma pererühma baasil väga ilusa ürituse „Presidendi ball”.

Tõenäoliselt oli see esimene taoline üritus eesti lasteaedades, aga me ei tulnud tookord selle peale, et seda ajakirjanduses reklaamida. Hiljem, kui lugesime lehtedest, et kuskil on midagi sellist toimunud, siis oli heameel tõdeda, et meil on see juba tehtud. Küll aga esitlesime oma saavutust posterettekandena Tallinnas Haridustöötajate Konverentsil 2001.a.  Seekord tahame oma ideid ka teistega jagada.

 

Kuna  aasta 2008 oli Eesti Vabariigi juubeliaasta, siis sobis meie lasteaia aasta motoga „Eestlane olla on uhke ja hää”  väga hästi vana mõtte uuendatud variant. Seekord kaasasime kõik lasteaia 5-7-aastased lapsed ja suurema osa kaastöötajatest (kuna meie korraldasime, siis osalesid ka pererühma pisemad mudilased).

 

Ettevalmistused olid põhjalikud:

 1. Iga rühm valis presidendikandidaadi ja õpetajad kirjutasid nende kohta iseloomustused, mis pandi koos fotodega lasteaia fuajeesse stendile , et kõik saaksid tutvuda.
 2. Valimiskomisjon, kuhu kuulusid lasteaia juhataja, õppealajuhataja ja logopeed, vestles kandidaatidega ja valis nende seast lasteaia presidendi. Ülejäänud said vastavalt sobivusele haridus-, kultuuri-, põllumajandus-, rahandus- ja peaministri „portfellid”.
 3. Lasteaia president saatis peokutsed lasteaia lastele, töötajatele, sõpradele ja hoolekogu liikmetele.
 4. President ja ministrid valmistasid koos vanematega ette peokõned.

Väga armsad ja sisukad kõned olid. 5+     

 1. Lasteaia logopeed Anu viis läbi kõnekoolituse, kus õpiti kõva ja selge häälega kõne ilmekat esitamist, diktsiooni ja mikrofoni rääkimist.
 2. Liikumisõpetaja Ellen korrigeeris laste rühti ja paaris liikumist ning presidendipaari viisakat kätlemist koos kummarduste ja kniksudega.
 3. Muusikaõpetajad Marii ja Helve valisid muusikat ja õpetasid laule. Ka Hümni!
 4. Kutsusime appi oma vilistlase Martin Parmase, kes koos Kaisa Ojaga viisid läbi tantsukursuse. See tekitas lastes suurt elevust ja tantsu õppimist võeti nii tõsiselt, et harjutati rühmades lausa iga päev.
 5. Lastevanemate hooleks jäi laste pidulik riietus ja võib öelda, et nad andsid endast parima. Lapsed nägid väga pidulikud välja oma viigipükstes, lipsudes ja kleidikestes-kingakestes. Ei mingeid tosse ja dressipükse.
 6. Lasteaia kunstnik Ülle muutis meie saali väga pidulikuks ja rahvuslikuks.
 7. Et säiliks järjepidevus, kutsusime peo konferansjeeks meie lasteaia esimese presidendi Andrese, kes on praegu juba 9.klassi õpilane ja sobis nagu kirss tordile.
 8. Hommikul enne vastuvõttu toimus rühmades tikuvõileibade ja suupistete valmistamine. Mõni rühm kaasas päris koka lapsi juhendama, mõnel aitasid lapsevanemad. Pidulikud lauad kaeti rühmadesse, et saalis sagimist vältida.
 9. Samuti avas iga rühm oma juuksurisalongi, kuhu oli kaasatud päris juuksureid ja lapsevanemaid.
 10. Kohale oli kutsutud ajakirjandus ja filmimehed.

 

Meie vastuvõttu on võimalus näha Alo TV-s, kes meie peorõõmu ka teistele jagab ja ka

Kanal 2 Reporter tegi lõbusa kokkumiksitud variandi, kus oli võrreldud Eesti Vabariigi presidendi  vastuvõttu, ministreid,  kõnesid ja tantsu meie lasteaia omadega.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et ühe toreda ja vahva ürituse õnnestumiseks andsid panuse väga paljud inimesed. Endil oli seda huvitav korraldada ja loomulikult au ja kiitus lastele, kes olid väga tublid. Toimis meeldiv koostöö kolleegidega, hinge jäi rahulolu ja mälestuseks DVD.

 

 

 

 

Jane Käis ja Anne-li Paabu

Tartu Lasteaed Kannike pererühma õpetajad

Leave a Comment

12 + 3 =
Please leave these two fields as-is: