Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kas teater kogu eluks?

 

Tallinna Kanutiaia Noortemajal on väga tore ja tänuväärne traditsioon korraldada kevadeti koolide teatrifestivali raames lasteaedadele oma festival. See on lasteaedade seas väga populaarne, sel aastal näiteks oli osavõtjaid 35.

 

Tallinna Kalamaja Lasteaed  on oma koolieelse rühma lastega festivalil juba kolm korda osalenud. 2006.a. esinesime kahe muinasjutu ainetel lavastatud näidendiga – tüdrukud E.Niidu näidendiga “Muinasjutt jänesepojast, kes ei tahtnud magama jääda”, poiste näidend oli S.Marsaki “Muinasjutt sõnakuulmatust hiirekesest”. 2007.a. osalesime H.Männi Mõmmilugude ainetel lavastatud näidendiga “Mõmmi koduteel”. Sel aastal valisime dramatiseerimiseks M.Kesamaa õpetliku jutu “Mida tegi tikuke, väike, õige pikuke”.

 

Festivalidel oleme alati käinud kogu rühmaga, mitte ainult julgemate ja sellel alal andekamatega.Tegelikult tahavad ju kõik lapsed esineda, kõigile meeldivad nii rolli- kui loovmängud. Need aga vajavad esinemisjulgust ning seepärast kardavad mõned lapsed neis osaleda, satuvad pingesse ning saavad mängust hoopis ebameeldivaid emotsioone. Oleme püüdnud sellist olukorda vältida mängides oma lastega just neid mänge, mis arendavad väikesele näitlejale vajalikke võimeid, omadusi ja oskusi.

 

Näidendi proovide ajal valitseb meil alati rõõmus, pingevaba ja loov õhkkond, selles kaob hirm ebaõnnestumise ees ning arenevad loovvõimed ja suhtlemisoskus.Nii mõnigi kord on juhtunud, et kõige arglikumast lapsest, kes on algul keeldunud kaasa tegemast, on proovide käigus arenenud julge ja ilmekas artist. Eduelamused lisavad ju aga veelgi indu ja tahtmist. 

 

Sellisel suurel üritusel osalemine on lastele heaks stiimuliks enesearendamisel,  annab aga ka hindamatu kogemuse ning arendab väljendusoskust, esinemisjulgust ja tahet ennast proovile panna. Meie lapsed on festivalilt tulles alati väga rõõmsad ja rahul-olevad. Teatripisik on neile nüüd kaasa antud ning on nende valik, kas astuda edasi mööda teatriteed või mitte.

 

 

 

Tallinna Kalamaja Lasteaia õpetajad

                      Tiiu Saimre

                       Ille Üksti

Leave a Comment

9 + 13 =
Please leave these two fields as-is: