Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

“Metsiku Roosi Uus Maailm” – Anna Wildrose

A_W_14. veebruar – 27. veebruar   2010
Kullo Lastegaleriis,  Tallinna vanalinnas Kuninga 6
Avamine  4. veebruar kell 18.00

Soome iseõppinud kunstniku Anna Wildrose näitus “Metsiku Roosi Uus Maailm”
on tema tavapärasest stiilist natukene erinev.
Oma tööde kohta ütleb ta, et need on tehtud enamasti eimillestki, sobimatutest, käsitsi tehtud, kallitest, hinnalistest, liigutavatest, katkistest ja kadumaläinud asjadest. Tema miniassamblaaže meenutavad maalid on väga teatraalsed ja põnevad, otsekui ulmad uinuvate kaunitaride kostüümidest, vanaemade albumitest ja pärlikarpidest.

Wildrose armastab oma taiestes kasutada hõõguvaid värve ja eriti kulla-hõbeda toone, seekordsel näitusel ka värvikirevaid kombinatsioone. Detailirohkete maalide lemmiktehnikaks on papier maché, mis laki, liimi, traadi, sitsi-satsi, vanade müntide ja pärlitega kaetult tekitavad õhinat ja järeletegemishimu.

Näitusel kohtuvad mitu maailma. Kullakarvaline ja värvirõõmus “Hea printsessi maailm” on meenutus turvalisest, ilusaid mälestusi ja unistusi tulvil lapsepõlvemaailmast. Siin on kõik see, mis teeb inimesed õnnelikuks: muinasjutud, rõõm, ilu, unistused.

Saali teises osas valitseb vastandina heale printsessile kuri kuninganna, neil maalidel ja muudel taiestel kohtab samuti pidulikkust, kulda, karda ja luksust, kuid hoopis tumedamates toonides ja pahaendelistes kooslustes.
Portreed kannavad pealkirju “Kurjus”, “Ahnus”, “Kadedus”.
Mitmetes kunstiteostes kajastub mure tuleviku pärast. .
“Segan oma töödes kokku kõik vastandlikud asjad: hea ja halva, töö ja lõbu, ilusa ja koleda, rõõmu ja kurbuse”,  ütleb kunstnik ise.

 Anna Wildrose kasutab oma töödes kasutatud materjale. Ta on õppinud kunstiteraapiat ja korraldab huvilistele töötube kõikjal kuhu tema näitused rändavad.

Töötoad täiskasvanutele ja lastele:  juhendab Anna Wildrose

R. 5. veebruar    kell  10.00 (reserveeritud, Noorte Keskus JUKS)
R. 5. veebruar    kell  16.00
L. 6. veebruar    kell  11.00-14.00
R. 26. veebruar  kell  16.00
L. 27. veebruar  kell  11.00-14.00
Kullo Lastegaleriis saab Soome kunstniku Anna Wildrose’i juhendamisel meisterdada unikaalses kollaaži- ja assamblaažitehnikas töid. Samas on võimalik vaadata ka kunstniku imelist loomingut.
Oodatakse meelepäraselt kujundama ja kaunistama igasuguseid väikevorme ja mahulisi objekte.
Kaasa võib võtta väikese eseme, mida soovite kaunistada – pappkarbid, topsid, kontsaga kingad, lillevaas, tass, taldrik, vana raamat, huvitava kujuga pudel jms. Esemed võiksid olla sellised, mida te enam ei vaja, kuid mis pärast uuendamist teile jälle silmarõõmu pakuvad.
Kaunistamiseks kasutame erinevaid pabereid, nööre-paelu, efektkanga tükikesi, pitse, värve, salvrätte, nööpe-märke, litreid-pärleid, kuivatatud taimi, seemneid, pilte vanadest ajakirjadest, kingipakkimise paberit jms.
Töötoad kestavad orienteeruvalt 1,5 tundi. Kokkuleppel on ka mõnel teisel kellajal võimalik töötuba  korraldada. Juhendamine toimub inglise või soome keeles.

Osalemine galerii piletiga 6.- ja  3.- krooni  (õpilased ja pensionärid).

Osalemiseks palume registreeruda: galerii@kullo.ee või telefonil 6446873
Kullo Lastegalerii, Tallinna vanalinnas Kuninga 6

Foto: Jorma Knuutinen

Leave a Comment

6 + 7 =
Please leave these two fields as-is: