Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lugu sellest, kuidas Tõrukese lasteaias lumest viimast võetakse

lumekujude-ehitamine-grupipilt-150x150Käes ta ongi…13.  märts – väljakuulutatud lumekujude ehitamise päev. Küll oli kõhklusi ja kahtlusi – kas ehitamisest midagi välja tuleb, kas ka ilmaga veab, kas keegi üldse kohalegi tuleb… Tuli! Ja mitte ainult 1-2 peret, vaid koguni 10. See on meie väikese Tõrukese pere jaoks paras ports.

Varajased tulijad ei lasknud ajal raisku minna, vaid alustasid usinasti ehitustööga, abivahenditeks kodust kaasavõetud pahtlilabidad, kellud, raudlabidad. Just selliseid tööriistu me vajasimegi – märtsikuine soe päike ja öised külmakraadid olid lume üsnagi kõvaks muutnud. Vaatamata sellele valmisid töökate käte ning vahvate mõtete abil draakon, üks väiksem, teine suurem kass.

perekond-F6nberg-ehitamas-150x150Viimase valmimise juures oli koguni 9 inimest, nende hulgas usin beebiootel emme Anneli, kes teistest tegijatest sugugi alla ei jäänud. Lisaks loomadele valmisid veel mitu omapärast ja praktilist liumäge, millest lapsed kuni lume sulamiseni liulaskmist nautida saavad. Huvitavamaks muutis lumekujude tegemise see, et neid vanade kasutamata jäänud guaššvärvidega ilmekamaks muuta sai.

Raske töö aga tegi kõhud tühjaks. Olime sellegi peale mõelnud ning kodudest nii mõndagi hõrgutavat kaasa võtnud. Tublid emmed ja vanaemad olid jõudnud kooke, muffineid küpsetada. Kõhu täitmise kõrvalt said lapsed õues tehtud ehitised ka paberile joonistada.

Valminud pildid kaunistavad nüüd mõnda aega lasteaia koridori seinu ning on vaatamiseks neile, kel päevast osa saada ei õnnestunud
omad-tegijad-150x150Ehitajatele endale jääb aga ehitatust ilus mälestus paberile ka siis, kui õues nende ilu enam nautida ei saa.

 
Marilii Saar
Haapsalu Lasteaed Tõruke õpetaja

 

tagavarakindad F5i mis

Leave a Comment

12 + 13 =
Please leave these two fields as-is: