Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Mida laps eluks vajab?

Tartu lapsevanemate koolis toimub aprillikuus kaks kohtumist Godi Kelleriga, kes aitab lahti mõtestada lapse vajadusi eluks ja küsimusi lapsevanemaks olemise kohta.
Norrast pärit Godi Keller peab loenguid nii õpetajatele kui ka lapsevanematele kogu Euroopas ja kaugemalgi. Ta aitab lapsevanematel paremini mõista lapse arengut ning teadvustada lapse tegusid ja reaktsioone erinevates arenguetappides. Tänasel päeval on selliste kursuste järele suur vajadus, kuna individuaalse vabaduse ajastul, mil laste kasvatamise „kirjutamata seadused” on oma tähtsuse kaotanud, tunnevad paljud vanemad ebakindlust ja segadust.
Avatud aruteludel vanematega on selgunud, et igale lapsele on kõige olulisemad sellised omadused nagu enesekindlus, usaldus maailma vastu, uudishimu, avatus, võime üle saada kriisidest ja rasketest olukordadest, sotsiaalsed oskused ja optimistlik suhtumine. Need on tõelised elukompetentsid, mis on vajalikud inimeseks olemisel. Elukompetentse toetava hariduse ja kasvatuse võimaldamine lastele on Godi Kelleri loengute peamine eesmärk.

Tartu lapsevanemate kooli loengud nii 5. aprillil teemal  „Mida laps eluks vajab“ kui ka 8. aprillil teemal „Küsimused lapsevanemaks olemise kohta“ algavad kell 17.00 aadressil Filosoofi 16 II korrusel (sissepääs hoovi poolt).  Loeng on avatud kõigile huvilistele ja tõlgitakse inglise keelest eesti keelde. Osavõtusoovist paluvad korraldajad teada anda e-mailile vanematekool@gmail.com või telefonil 50 15 141.
Tartu Lapsevanemate Kooli toimumist toetab Vabaühenduste fond, mida rahastavad Norra, Island ja Liechtenstein Avatud Eesti Fondi vahendusel.

KONTAKT:
Katri Tammekand
Lapsevanem ja üks Tartu Lapsevanemate Kooli korraldajatest
Tel: 50 15 141
E-mail: katri.tammekand@gmail.com

Leave a Comment

13 + 3 =
Please leave these two fields as-is: