Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Piraatide päev

17.märtsil toimus III rühmas ,,Piraatide aardejaht“. Lapsed olid vanemate abiga ennast piraatideks kostümeerinud. Kõigil oli ärev meeleolu, sest keegi ei teadnud mis täpselt toimuma hakkab. Lapsi ootas hommikul rühmas vägev laev ,,Must Vares“.

PiraatididEnne laevale minekut rääkis kapten, kuidas tuleb laevale minna ja millised olid vanasti mereröövlite kombed. Lepiti kokku, et ollakse head piraadid. Laevale astusid kõik parema jalaga, sest see toob head õnne. Koos puhuti purjedesse tuult ja meresõit võis alata. Vaadati pikksilmaga, mis maha jääb ja mida huvitavat tee peal veel näha saab. Kes teadis võis jutustada mõne loo piraatidest.

Kuna aaretesaar oli veel kaugel, tantsiti koos üks piraatide tants ja püüti „kala“. Lõpuks jõudis laev oodatud saareni ja kaardi järgi tuli üles leida  aardekirst. Teelt ei eksitud ja aardekirst leiti koos pärlite ja sokolaadimedalitega. Kogu sündmus oli ülesehitatud matemaatiliste mõistete kordamisele, hääliku analüüsile ja laste peenmotoorika ning jutustamisoskuse arengule.

Lapsed mängisid innukalt ja ei saanud arugi, et tegelesid tähtsa töö õppimisega.
Sellel päeval oli rühmas veel teinegi üllatus, sest üks väike „piraat“ sai viie aastaseks ja ta kostitas oma rühmakaaslasi tordiga, mis kaunistatud kaladega. Päeva lõpuks oldi väsinud, kuid laste arvates on hea piraat ikka lahe olla küll.

 

Laagri Lasteaia õpetaja Kati Rand

Leave a Comment

15 + 2 =
Please leave these two fields as-is: