Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Eesti lastekirjanike looming lasteaias

IMG_6836 [1280x768]Laste huvi raamatute vastu saab alguse kodust, lasteaia õpetajad saavad seda huvi oma töös toetada, lugedes nii unejutuks kui ka vabal ajal lastele raamatuid ette.
Igal aastal on meie lasteaia õppeprogrammis  pühendatud nädal Eesti lastekirjanike loomingule. Latega nende lemmikraamatutest rääkides selgus, et kodus loetakse põhiliselt vanemate aegseid ja juba tuntud lastekirjanike teoseid, näiteks “Sipsik“, „Naksitrallid“, „Pokud“, „Lotte.“ Uuematest kirjanike raamatustest teadsid lapsed vähe.
Võtsin sellel aastal endale eesmärgiks tutvuda ise uuema lastekirjandusega ja tutvustada seda ka lastele. Nii sündis mõte korraldada Pärnu keskraamatukogu lasteosakonnas näitus „Eesti lastekirjanike looming“, millel osaledes kõikide maakonna lasteaedade lapsed oma lemmiktegelasi joonistada said.
Näituse laste kunstitöödest panime üles ka oma lasteaeda. Koos kunstitöödega panime tutvustamiseks välja ka uuemad lasteraamatud,  mis on saadaval meie raamatukogus.
Kirjandusega tutvudes avastasin ka ise, kui palju toredaid väga õpetlike juttudega raamatuid on ilmunud meie oma Eesti kirjanikelt.
Lastel tekkisid teoseid ette lugedes kohe uued  lemmikud: „Unemati ja Lumemeatu“ (Maili Pilt), „Kuidas tekkisid aastaajad“ (Margit Saluste), “Äblike kool“ (Siiri Pärkson), “Lohe Lembitu lood“ (Grethe Rõõm), „Robot Robin saab südame“ (Hille Karm), „Hernetont Ernestiine“ (Leelo Tungal) ja veel palju teisi raamatuid.
2010. aasta on kuulutataud lugemisaastaks, lugegem siis lastele meie oma kirjanike loomingut, mis on lastele paremini meeldejäävama ja huvitavama sisuga.
               
                      
Jänesselja lasteaed Poku rühma õpetaja Rita Oskar

Leave a Comment

11 + 5 =
Please leave these two fields as-is: