Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lilli ja liblikaid emadepäevaks

Maikelluke [1280x768]Möödas on lihavõtted ja peagi on saabumas emadepäev. Mis saab veel olla parim kingitus emale kui lapse kallistus ja mõned isemeisterdatud lilled-liblikad. Lilli võib teha tühjadest papistest munarestidest või -alustest. Lillede erinevus tuleneb sellest, kas kasutada 10-st või 30-st munaresti. 30-sel restil on “pesad” sügavamad ja need sobivad paremini kellukateks.10-sest restist saab aga vahvaid maikellukesi..

Vajaminevad materjalid lillede meisterdamiseks:
1) tühjad papist munarestid (6-sed, 10-sed või 30-sed);
2) guašš- või näpuvärvid;
3) puidust grillvardad (u 30 cm pikkused on müügil);
4) peenikest või karvast käsitöötraati (võivad olla ka erinevat värvi, ei pea kõik just rohelised olema);
5) rohelist käsitöövilti (nii õhemat kui paksemat);
6) mõned vanad pärlid, pisut liimi ja niiti.

Tulbid [1280x768]Kuidas lilli tegin:
Lõikasin munarestist pesad, värvisin need nii seest kui väljast, lasin kuivada. Grillvarraste otsa paigutatavatel lilledel murdsin kohe pärast värvimist (siis on papp pehme) servad pisut tagasi, et õis jääks avatum. Rohelisest käsitöövildist lõikasin lilledele lehed. Paksemat vilti kasutasin grillvarraste puhul, pehmemat kellukalehtede tegemisel. Grillvarda torkasin lehest läbi (lehe allservast ja pisut kõrgemalt, siis hoiab leht paremini), seejärel torkasin vardale veel mõned rohelised vildist ribad, nendele panin pisut liimi vahele, et paremini kinnituksid ümber varda ja lõpuks torkasin vardasse munarestist lõigatud ja värvitud “lille”. Et lille südamikuks ei jääks terav puitvarras, torkasin varda otsa mõne pärlid ja nende vahele natuke vedelat liimi.

liblikad [1280x768] Kellukate varteks kasutasin karvast käsitöötraati, millest sarnaselt eelmise lillega, torkasin läbi lehe ja seejärel õie. Painutasin traati nii, et tekiks justkui sõlm või väike traadipusa kelluka sisse, mis ei lase kellukal varre otsast maha kukkuda ja kellukas jääb rippuma. Kellukale sisse võib samuti niidi otsa riputada pärleid. Maikellukesteks sobivad 10-se munaresti madalad pesad. Need tuleb üksteise küljest lahti lõigata, kelluka alumiseks ääreks jääv serv sakiliseks lõigata ja kellukas valgeks värvida. Olenevalt munakarbi kaane kujust, saab kaanest lõigata suure lehe ja selle roheliseks värvida.

Vajaminev materjal liblikate meisterdamiseks:
1) paksemat paberit (nt. kollane, valge, punane, roosa, oranž) või õhemat käsitöövilti;
2) karvast käsitöötraati;
3) liimi;
4) pisikesed silmad (müügil erinevates käsitööpoodides);
5) magnetid;
6) klambrilööja.

Sydameliblika_joonisKuidas liblikaid tegin:
Liblikaid võib teha nii paksemast paberist kui ka käsitöövildist. Vildist tehtud liblikate juures kasutasin parema kinnituse saamiseks klambrilööjat kuna vildi kihid ei liimu väga hästi omavahel. Vastavalt joonisele lõikasin välja suuremad südamed (2 ülemist omavahel koos ja 2 alumist samuti) tiibade jaoks. Tiibade keskele, keha ja pea tarvis
lõikasin pisut väiksemad südamed. Tundlate otsa veel väiksemad südamed. Kõige enne liimisin südamed tiibadele, seejärel tiivad omavahel kokku ja siis keha ning pea (vaata jooniselt ja pildilt, kuidas südamed paiknevad). Vildist liblika puhul kinnitasin ülemised ja alumised tiivad omavahel klambrilööjaga, samuti kehaosa südamed (nii, et klambrid ei jääks pealtvaates nähtavale), ka tundlad panin klambrilööjaga kinni kehaosa südame külge ning kõige viimasena liimisin pea. Tagumisele poolele liimisin magneti, mis annab võimaluse liblikad külmkapile paigutada. Magneti ja vildi liimimiseks soovitan kasutada tugevamat liimi (nt SuperAttac). Magneti puhul palun kindlasti tähele panna, kas külmiku külge tõmbuvad magneti mõlemad pooled või ainult üks (et siis saaks liblika külge liimitud ikka õige pool).

Toredat meisterdamist!

Ere Ploomipuu
Tallinna Liivaku Lasteaia
lapsevanem

untitled [1280x768]

2 thoughts on “Lilli ja liblikaid emadepäevaks”

Leave a Comment

2 + 13 =
Please leave these two fields as-is: