Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kevadised toimetused Kadaka lasteaias

5õpradepidu 142 [1280x768]1. mail toimus üle-eestiline talgupäev. Kadaka lasteaia pere otsustas, et sellel päeval on tore alustada oma õueala korrastamist. Kuigi päev oli vihmane, olid kohale tulnud paljud lapsevanemad ja lasteaia personal. Korrastati rühmade mänguplatse ja üldkasutatavaid mänguväljakuid. Kohale tulnud talgulistele pakuti ehtsat talgusuppi – hernesuppi, mis pärast töö tegemist maitses eriti hästi. Sellest päevast said kõik indu, et jätkata ka järgneva kuu jooksul oma mänguplatside kujundamist.

 Õpetajad ja lastevanemad korrastasid lillepeenraid, lisaks leiti uusi võimalusi, kuidas lihtsate ja käepäraste vahenditega laste õuemängualad paremaks ja sisukamaks muuta. Täname Mustamäe Linnaosa Valitsust ja linnaosa vanemat hr Lauri Laatsi abi eest transpordi korraldamisel, samuti OÜ Puumarketit toetuse eest mänguväljaku rajamisel.
Kadaka lasteaed on kakskeelne lasteaed, mille üheks prioriteediks on soov tutvustada siin käivatele lastele meie kodukoha ajalugu, kultuuri ja traditsioone, aitamaks neil sujuvalt integreeruda meie ühiskonda. Sellega seoses oli suureks sündmuseks meie logopeedi Valentina Vindi sulest ilmunud venekeelne aabits, mis ilmus tänu meie lasteaia initsiatiivile. Tegemist on esimese Eestis välja antud aabitsaga koolieelikul, mis käsitleb nii eesti kui vene kultuuri lapse seisukohast ja tutvustab Eestit, kui lapse kodumaad. Aabitsa väljaandja on kirjastus TEA.
Kevadiste toimetuste sisse mahtusid ka liikluskasvatuslikud näidistegevused, mis viidi läbi 28. mail ja 2. juunil koostöös Maanteameti Liiklusohutuse osakonnaga. jalgratastega [1280x768]Eesmärgiks oli näidata õpetajatele ja haridusametnikele üle Eesti, kuidas igapäevaste tegevuste käigus on võimalik tegeleda liikluskasvatusega. Õpetajad Juta Truusa ja Kerli Lõhmus näitasid, missuguseid võimalusi pakub liiklus/liikumisväljak sõime liiklustegevuste läbiviimisel ning õpetaja Annika Talts viis läbi tegevuse 3-6aastaste lastega. Viimasel juhul pöörati tähelepanu, kuidas antud väljakul jalgratastega ohutult liigelda.
Kadaka lasteaed on traditsioone väärtustav lasteaed ning selles rütmis korraldame iga-aastaseid üritusi, tänamaks lapsevanemaid ja teisi toetajad hea koostöö eest. 1. juunil toimus Kadaka küla murumängude õhtu, mille avas oma kõnega juhataja Marianne Liiv. Tänati aktiivseid lapsevanemaid ja autasustati lasteaiasisese konkursi „Parim mänguväljak“ võitjaid. Muusikaõpetaja Heddi Reinsalu juhendamisel esinesid väikesed solistid. Lastele ja vanematele, aga ka muudele külalistele, olid avatud erinevad meisterdamis- ja kunstinurgad, osavusmängude rada, loterii-allegrii, mängude telk jne. Avatud oli kohvik, kuhu lastevanemad olid küpsetanud erinevaid maitsvaid hõrgutisi, mida kohalolijad said sümboolse summa eest osta. Tulu läheb lasteaia mänguväljaku järgmise etapi rajamiseks, sest augustis 2009 avasime  50 000 kr maksnud väljaku, mille rajamiseks olime raha saanud samuti heategevusürituste käigus.
3. juunil sai Kadaka lasteaed Tallinna Haridusameti  haridusasutuste  kvaliteediauhinna kategoorias: Hästi juhitud lasteaed 2010 ja sellega kaasnes 60 000 krooni, mida kasutame arendustegevuseks. Suur rõõm oli ka muusikaõpetaja Heddi Reinsalu võit samal konkursil kategoorias: Hea õpetaja.
Oma õppeaastat loeme igati kordaläinuks ja peame plaane edasiseks.

Kerli Lõhmus ja Juta Truusa
Kadaka lasteaia õpetajad

Leave a Comment

2 + 5 =
Please leave these two fields as-is: