Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lasteaednike grillifestival Mustamäel

sept2010 [1280x768]Kodukandipäevadena meie linnaosa valitsuse korraldatavad Mustamäe sügise erinevad üritused on juba aastatepikkuse traditsiooniga. Kui algul toimusid meie linnaosa 16 lasteaia kaasamiseks vaid lasteüritused, siis juba mõni aasta tagasi alustati haridustöötajate bowlinguvõistlusega, kus ka lasteaiatöötajad parema lasteaia väljaselgitamiseks omavahel rinda said pista.

Sellel aastal kuulutati uue üritusena välja grillimisvõistlus Mustamäe lasteaednikele, „Mustamäe grill 2010“.

Ilmselt tulenes idee sellest, et sellel aastal seati linnaosavalitsuse poolt Sütiste metsapargis üles viis grillimiskohta. Nii kuulutatigi välja võistlus viiele kiiremini reageerivale võistkonnale. Paraku registreeris grillimisvõistkonna vaid neli Mustamäe lasteaeda: Vesiroos, Liivaku, Sõbrakese ja Rõõmupesa.

Ettevalmistused kestsid mitu päeva, – valmistati ette grillitavat, mõeldi kostüümidele ning põnevale esitlusele. Kuigi ilm oli sügisene ja aeg-ajalt tibutas vihmagi, viidi üritus lasteaednike kombe kohaselt läbi igati põnevalt ja lustlikult, unustamata muidugi ka grillimist. Eesti kombe kohaselt on grillimisplatsid mändide alla paigutatud hajali, üksteise nähtavusest välja. Nii kuluski hulk žürii ajast lasteaednike grillitava maitsmise kõrval luidete ja tuiskliivaküngaste vahel sumpamiseks. Lõpuks said kõhud täis ja žürii eesotsas linnaosavanemaga kuulutas võitjaks Tallinna Sõbrakese lasteaia võistkonna. Kõik osalejad said kogemuse võrra rikkamaks.

Võistluse kulgu võib fotomeenutusena vaadata veebilehelt http://www.tallinn.ee/galerii_puu?g=1777 .

Lea Pihelgas

Tallinna Rõõmupesa lasteaia direktriss

Leave a Comment

7 + 9 =
Please leave these two fields as-is: