Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Rätiku all palav leib…

Leib 1 [800x600]Leivanädala raames toimus 6 oktoobril Pärnu Lasteaed Mai  perepäev. Osales 154 pere.
Tegus on juba terve see nädal olnud! Esmaspäeval alustasime leiva küpsetamisega. Kuna keegi suurtest ei julgenud juuretisega rinda pista, läksime kergema vastupanu teed ja kergitasime tainast pärmiga. Retseptki pole saladus. Iga soovija võis selle seinalehelt maha kirjutada.
Kõik lapsed olid leivateol agarad abimehed. Polnud ühtki neist, kel ninaots jahust või sõrmed taignast puutumata oleks jäänud. Suure innuga oodati leivataigna kerkimist, veelgi suurema innuga sooja leiva ahjust välja võtmist. Terve lasteaed oli leivalõhna täis! … ja maitses hää!
Nüüd aga ootas kooliminejaid ees käik leivakombinaati. Igal varasemal aastal on lastel olnud palju uut ja huvitavat uudistada. Päris igapäev ju ikka nii suuri masinaid ei näe. Iga päev ei saa ka ahjusooja leiba maitsta. Ja kui ahvatlevad on saiad ja pirukad ahjudes. Pelgalt varasemale tagasi mõeldes läheb suu vesiseks ning neelud hakkavad käima.
IMGP0462 [800x600]Kolmapäeval läks aga veelgi põnevamaks. Siis said ju kõik pered koos meisterdada  looduslikust materjalist loomakesi, pihlakamarjadest keesid ja leheusse. Koos maaliti, orienteeruti lasteaia siseruumides ning mekiti meie endi küpsetatud leiba.  Kõrvale pakkusime suvesaaduste hoidiseid. Kindlasti oli põnev proovida teiste tehtut enda valmistatuga, vahetada retsepte ning jagada nippe.

Rõõm oli jõuda lasteaia direktori ruumi, kus seinal viimane ristsõna täheke. Nüüd said lapsed oma teadmisi ka seal näidata, kus ees ootas neid tore üllatus.
Kõik rühmad kavandasid ühiselt koos lastevanematega lipukavandi.  Rühma  lipu valmimise juures osalesid kõik lapsed ja lapsevanemad. Kindlasti laste rõõm on suur, kui esindada lasteaia üritusi koos oma valmistatud lipuga. Tore oli näha peresid ühiselt veedetud tegusast õhtupoolikust rõõmu tundmas. Kui vaid oleks õigel ajal fotoaparaat kotist välja võtta….

pilt 5 [800x600]Pärnu Lasteaed Mai vanempedagoog

Maiu Põldoja,

eripedagoog

Kristi Virula

untitled [800x600]

Leave a Comment

2 + 12 =
Please leave these two fields as-is: