Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Meisterdame taaskasutavatest ja looduslikest materjalidest


PA150108 [1280x768]Laste meelistegevuseks on alati olnud meisterdamine. Huvitav on leida meisterdamiseks vahendeid meid ümbritsevast loodusest ja kasutada ära erinevaid jääkmaterjale, andes fantaasia abil neile uue elu.  Ideid soovime jagada ka kõigi teistega, kes soovivad pikkadeks sügisõhtuteks fantaasiarikast tegevust leida.

Actimeli pudelist vesiroos

Eeltöö: Tutvustada lastele siseveekogude mõisteid – järv ja jõgi (mage vesi erinevalt mereveest; taimed, kalad, putukad ja kahepaiksed, kes seal elevad). Kasutada pildimaterjali ja loodusalaseid teatmeteoseid. Vesiroos, vesikupp – vaatlemine ja kirjeldamine, looduskaitse all olev taim

Soovitav lugemine: H.Ch.Anderseni,,Põia-Liisi“ või S.Rannamaa ,,Nõsperi Nõnni Natuke“

Vahendid: Aktimeli pudel, kollastes ja roosades toonides salvrätikud, käärid, plastiliin ja papptaldrik.

Töö käik: Võta aktimeli pudelilt sildid küljest ja lõika põhi ära. Tee võrdsete vahedega põhja poolt 5 – 8 sisselõiget ja lõika tekkinud ribadele teravad otsad. Painuta tekkinud kroonlehed kääride abil väljapoole kaardu. Südamikuks keera kollasest ja roosast salvrätikust rull ja aseta kroonlehtede keskele. Vooli rohelisest plastiliinist vesiroosileht ja aseta see papptaldrikule. Kinnita plastiliini abil lehe kõrvale õis ja värvi ümbrus siniseks.

PA190131 [1280x768]Pesulõksudest kiilid ja konnad

Vahendid: puidust pesulõksud. PVA liim, väikesed pärlid või seemned silmadeks, guašid, värviline paber

Lepatriinud ja liblikad

PA190169 [1280x768]Vahendid: PVA liim, plastikust lusikas, siidipaber või krepp-paber, karvane traat guašid, pesupulk

Lillekaunistus aknale

PA190124 [1280x768]Vahendid: munarest, pabernöörist õied, joogikõrtest varred kaetuna krepp-paberiga, guaššid

Lillevaas

Vahendid: klaaspurk, plastiliin, teokarbid, erinevad seemned (õuna-, kõrvitsa-, oaseemned)

Töö käik: Kata klaaspurk plastiliiniga ja vajuta kaunistuseks seemned ja teokarbid.

PA190164 [1280x768]Paberrullidest koduloomad

Vahendid: paberrullid, värviline paber, liim, munarest, silmad

Jäätisepulkadest lennuk

Eeltöö: Uuritud ja vaadatud piltidelt erinevaid lennukeid – tänapäevaseid ja vanemaid mudeleid. Ekskursioon lennujaama

PA190179 [1280x768]Vahendid: 5 jäätisepulka, veinipudeli kork, pva- liim, terav nuga, paber, knopka, guaššvärvid

Töö käik: Lõika veinipudeli korgist kettad. Murra üks jäätisepulk kolmeks väiksemaks jupiks. Liimi korgist ketas kahe jäätisepulga otste vahele, teise otsa vahele  risti lühike jäätisepulk (lennuki saba). Liimi vastavalt soovile 1 või 2 jäätisepulka põiki lennukile tiibadeks. 2 korgist ketast liimi lennukile ratasteks. Lase liimil kuivada kuni ööpäev. Teisel päeval maali lennukile muster. Lõika paberist  propeller ja kinnita knopkaga lennuki esiosa külge.

Peokleit sügishaldjale

Ükskord otsustasid neli aastaaega korraldada uhke peo. Nad kutsusid sinna suvehaldja, kevadhaldja, sügishaldja ja talvehaldja. Kõik haldjad võisid kaasa võtta oma sõbrad. Kevadhaldjas kutsus kaasa värskendava kevadvihma ja kaunite kevadlillede haldjad, suvehaldjas kutsus kaasa sooja päikese, pehme tuule ja värviliste suvelillede haldjad. Talvehaldjas võttis kaasa jõuluhaldjad, kauni härmatise ja lumehaldja. Sügishaldjas kutsus endaga erinevate puude haldjad, kes kõik olid tema käe all saanud ilusad kirevad lehed.

PB080277 [1280x768]Peost kuulis ka kiuslik sügistuul. Ta tahtis tulla koos sügishaldjaga peole. Haldjas ei soovinud teda kaasa kutsuda, sest kartis, et sügistuul võib peol pahandust teha.

Sügishaldjas oli peo jaoks ilusa kleidi õmmelda lasknud ja valmistus minema. Vihane sügistuul otsustas selle eest kätte maksta, et teda kaasa võtta ei tahetud. Ta tekitas  marutormi, mis lõhkus ära sügishaldja kauni kleidi. Sügishaldjas oli nüüd väga õnnetu, sest katkise kleidiga ei saanud ta ometi peole minna. Tema sõbrad puud aga otsustasid talle appi minna. Nad pakkusid oma ilusaid värvilisi ja erineva kujuga lehti selleks, et sügishaldjas saaks endale uue kauni kleidi meisterdada.

Meie lapsed oleme ka kogunud palju ilusaid kirevaid sügislehti ja need ilusti ära kuivatanud. Oleme nüüd tublid moeloojad ja meisterdame sügishaldjale uue ilusa kleidi.

Peokleiti sügishaldjale meisterdasid Põngerjad, lasteaiast Kikas õpetaja Mare Perle juhendamisel.

PA040084 [1280x768]Tööd puulehtedest

Vahendid: aluspaber, kuivatatud puulehed, liim, erinevad seemned.

Kollektiivne ühistöö ,,Sügisene seemnesadu“

PA040086 [1280x768]Vahendid: erinevad seemned, aluspaber, PVA liim,  paberist kujundid, guašid

Töö käik: Lapsed lõikasid värvilisest paberist välja kujundid, liimisid need paberile. Kujundid katsime liimiga ja raputasime peale erinevaid seemneid, vajutasime need kõvasti kinni. Et oleks värvirikkam, värvisime kõrvitsaseemned guaššidega üle (sügislehed).

Puuketta peale kleebitud näod

PA190150 [1280x768]Vahendid: erineva suurusega puidust kettad, PVA liim, kasetoht.

Mare Perle ja Tiiu Peterson

Lasteaia Kikas õpetajad

1 thought on “Meisterdame taaskasutavatest ja looduslikest materjalidest”

Leave a Comment

7 + 13 =
Please leave these two fields as-is: