Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Krõllikeste jõulutamised

KRõllijõul 1 [1280x768]Jõulutunne – seda tunnet teab iga pisike lasteaia tüdruk ja poiss,  ja kui tänapäeva kiirel ajal väga paljud täiskasvanud seda öelda ei saa, siis kindlasti ei kuulu nende hulka Tallinna Magdaleela Lasteaia „Krõll“i rühma lapsevanemad ja lasteaiaõpetajad. Jah, meie  teame,  mil moel see mõnus tunne algab juba esimesest jõulukuu päevast ning kasvab mühinal mõnusaks ootuseks. Koos on peetud jõuluhommikuid muinasjutu-ja meisterdusmaailmas, sekka küpsetatud piparkooke ning neid õhinal kaunistatud ja krõbinal nositud. Meeldejäävamaks jäävad erilised advendi hommikud oma vaikses pühas ootuses ja lõbus rongisõit, et näha Nukuteatri jõuluetendust. Sinna sai lisatud üllatuseks ka Jõuluvana kontori külastus, mis oli iseäranis hää üllatus pisikestele.

KRõllijõul 2 [1280x768]Kuid  ikka jääb ootus, ootus mis ajab sind toolil nihelema ja sõbraga kapinurgas sosinal jutustama, sest on teadamine, et tuleb veel midagi eriti huvitavat ja see ootus tahab su seest välja tulla nii, et ei passi vakka olla. Mhh, meil on ju teadmine: meie rühma emmed-issid juba harjutavad traditsioonilise jõulunäidendi jaoks. Jah, meie Krõllikeste lapsevanematel on saanud traditsiooniks  jõud ühendada ja anda  lastele kaunid jõulud omalavastatud ja etendatud näidendiga. Meie, rühmaõpetajate ja laste  jaoks jääb alati saladuseks jõulupeo kava, oleme saanud kätte oma kutsed peole ja teame ainult, kus ja mis kellaaeg on vahva jõulupidu koos näidendi ja lahke jõuluvanaga. Mis saab olla parim jõulukink kui andmine, jagada seda oma kõige kallimatega.

KRõllijõul 3 [1280x768]On kindel  arusaam  ja teadmine, et vähemalt meie rühma vanematel on alles lapsemeelne jõuluootus ja lootus ,  näha sära lapse silmis. Ei saagi olla paremat jõulurõõmu ja tänu, kui sinu oma väike särab sulle lummaval lumisel jõuluajal vastu  nagu väike  päike. Vanematel, kelle kallis lapsuke  käib lasteaias, ei saa sellest rõõmupisikust puutumata olla. On ju nemadki igapäevaselt lasteaia eluga seotud ja üsna tõenäoliselt võtavad nad selle mõnusa tunde koos lastega koju kaasa lootuses,  et sealt laieneb jõulutunde edasi andmine ka vanemate tööpostil olevatele kolleegidele..

Tänud teile meie armaste „Krõllikeste“ emmed-issid!

Maria Arikainen

Tallinna Magdaleena Lasteaia „Krõll“-i rühma õpetaja

Leave a Comment

11 + 11 =
Please leave these two fields as-is: