Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Päikesejänku pakkus jõulurõõmu kodustele lastele

DSC01656 [1280x768]Jõuluvana külaskäik on laste jaoks üks aasta oodatumaid sündmusi. Kahjuks ei jõua jõuluvana iga lapse koju. Nii otsustasime lasteaia töötajatega jagada jõulurõõmu ka koduste lastega. Idee saime Pärnu linna kodulehe rubriigist: „Küsi linnaametnikult“. Nimelt soovis üks linnakodanik teada, kas linnavalitsus kavandab jõulupidu ka kodustele lastele. Heast mõttest sai tänu lasteaiatöötajate ettevõtmisele tubli tegu.

Valisime lastele esitamiseks näidendi „Päkapikk, kes kaotas mütsi“, kus tutt- tihane, jänkuke, lumehelbeke, Une-Mati ja unine karu olid abiks päkapikule tema mures. Sõbrad aitasid päkapikul otsida kaotsiläinud mütsi. Näidendit toetasid ja ilmestasid laulude- tantsudega lasteaia vanema rühma lapsed. Jõuluvana kingikoti täitmiseks kaasati lasteaia töötajaid, lapsevanemaid, hoolekogu, MTÜ Hea Algust.

DSC01648 [1280x768]Tänu lasteaednike näpuosavusele valmisid imeilusad käbipäkapikud, lapsed meisterdasid kaarte, MTÜ Hea Algus sponsoreeris raamatutega „Lähme tööle“ ja „Pimedus“, lapsevanemad tõid magusat ning jõuluvanaks hakkas hoolekogu esimees ise.
Pärnu Postimehes anti eelnevalt teada, et Päikesejänku lasteaed kutsub jõulupeole lustima ja jõulupakki saama need lapsed, kes lasteaias ei käi. Kogunesid mudilased erinevas vanuses, kellest enamus lasteaiakoha ootel, kuid külla oli tulnud ka lapsi peredest, kes on paremat elujärge suundunud otsima välisriiki ja nüüd jõuluaega kodulinnas veedavad. Lapsi oli nii Norrast, Soomest kui Rootsist. Tore, et pered olid lastele jõulusalmid ja -laulud selgeks õpetanud ning lapsed need julgelt ette kandsid. Üks poiss laulis pika laulu lausa prantsuse keeles! Mõned pisemad küll piirdusid pai tegemisega. Mängiti, tantsiti ja tehti kauneid pilte koos Jõuluvanaga. Huvilistel lubati teha väike ringkäik lasteaia mängutubades. Nii väikeste kui suurte säravad silmad ning soojad sõnad olid Päikesejänkudele parimaks tänuks tehtu eest.

Pärnu Lasteaed Päikesejänku õpetajad :
Merike Künnapas
Aila Peetrisoo
Foto: Heli Kvell

DSC01649 [1280x768]

Leave a Comment

3 + 15 =
Please leave these two fields as-is: