Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Rõõm on kõige olulisem emotsioon


Modus 4 [1280x768]Läinud laupäeval toimus Tallinnas 7.rahvusvaheline lindy hopi võistlus LUMEPALLITURNIIR. Toimus suures uhkes parkettpõrandaga saalis, lühtrid laes hiilgamas. Kuigi võistlus oli rahvusvaheline, kus osalesid swingtantsijad lisaks Eestile veel Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Šveitsist, Inglismaalt, Ameerikast ja Indiast ning hindasid kohtunikud Lätist, Soomest ja Prantsusmaalt, oli pisikesi 4-8a. võistlejaid tublisti üle 40. Kummardus nende vanemate ees (sest vanemad ju otsustavad lapse võistlustel osalemise või mitteosalemise), kes usaldavad oma last sellisest võistlusest osa võtma ning võtavad endale lisaülesande laps katsumuseks psüühiliselt ette valmistada.

Üllatuseks ei olnud pisikeste hulgas ühtegi tantsijat, kes oleks tantsupõrandale mineku ees pelgama löönud. Kõik, keda õhtujuht tantsupõrandale kutsus, ka sinna vapralt jõudsid. Küsides kõige erilisema kohtuniku, mustanahalise prantslanna Angela Andrew käest tema positiivseimat emotsiooni LUMEPALLITURNIIRilt, vastas viimane: „Minu positiivseimaks emotsiooniks oli üks väike poiss, kes tuli koos partneriga tantsupõrandale, võttis tal kätest kinni ja kui muusika hakkas mängima, asus uudistama, mida teised paarid teevad. Tüdruk püüdis teda küll korduvalt kätest tõmmata, et tantsu alustada, kuid poiss veetis kogu muusika paigal seistes ja teisi jälgides.

Modus 1 [1280x768]Kui ta siis muusika lõppedes kohale tagasi läks, võttis ema teda õnnelikult kallistades ja tema saavutusi kiites vastu, sest poiss oli teinud ju tegelikult palju – läinud koos partneriga hiigelsuurele tantsupõrandale ja võtnud tantsuasendi. Vot niisugune rõõm toimuvast on see, mis mulle Eesti võistluselt kõige rohkem meelde jääb. Ma vaatasin seda poissi ja mul rõõmupisarad voolasid, sest ma ei näinud ühtegi vanemat, kes oleks tulnud võistlustelt mingit kohta taga ajama. Tuldi nautima swingtantsimist ja –muusikat. See rõõm, mis nende pisikeste laste silmis helkis, on kõige olulisem emotsioon.“

Laste klassi tantsijad võistlesid kahes kategoorias – lindy hopi paaristants ja swingi tiimid. Esimeses läks võit ainsale osalenud Leedu paarile. Teisele kohale tantsisid end Tantsutrupi MODUS swingijad Sander Sepp – Piret Pihl ning kolmandaks sama klubi paar Anton Zaporožets – Karina Hanniotti.

Modus 3 [1280x768]Tiimides asetasid kohtunikud esikohale MODUSe tiimi tantsuga „Sõidame“, teisele kohale Eesti Rahvusvahelise Kooli eelkooli tantsuga „One and two, you know what to do“ ning kolmandale kohale Tallinna Lasteaed Kraavikrõlli tiimi tantsuga „Jeepers Creepers“. Võistlusel osales ka Lasteaedade Kraavikrõll, Priisle ja Teelahkme ning Tantsuklubi SWINGIRING tantsijate treener Sirli Kriis, kes koos oma partneri Kristjan Kriis’iga oli võidukas täiskasvanute lindy hop impro kategoorias.

Piret Torm-Kriis
LUMEPALLITURNIIRi peakorraldaja
51 77 614
www.swingtants.eewww.hot.ee/modus

Modus 2 [1280x768]

1 thought on “Rõõm on kõige olulisem emotsioon”

Leave a Comment

2 + 12 =
Please leave these two fields as-is: