Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Fotonäitus Eesti kaladest koos haridusprogrammiga Rannarahva Muuseumis

Harjus [800x600]Viimsis asub üks isemoodi muuseum – Rannarahva Muuseum, mis kogub ja kajastab randlust puudutavat pärandit. Alates 20. jaanuarist saab seal näha Eesti Loodusmuuseumi fotonäitust„Eesti kalad“. Välja on pandud fotod nii Eesti veekogudes laialt levinud kaladest kui ka põnevatest liikidest, kellega tavaelus pea kunagi kokku ei satuta. Eesti Loodusmuuseumi zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt on aastate jooksul üles pildistanud pea kõik Eesti vetes elavad kalaliigid. Pika töö tulemuseks on ainulaadsed fotod kaladest nende loomulikus keskkonnas.

Kalad polegi nõnda külmad, tummad, libedad, haisvad, koledad ja klaasistunud pilguga olevused, nagu neid tihti kirjeldatakse. Süvenev vaataja oskab neis näha kalailu ja mõista, miks nad just sellised on. Meritint näiteks lõhnab nagu värske kurk, harjusel on aga tüümiani ehk aedliivatee lõhn, mõni kala ei lõhna üldse, enamikel aga on tõesti spetsiifiline kalalõhn. Nolgus ja meripühvel võivad pikalt uriseda ja väriseda, mõni kala aga piuksatab või koriseb vahel. Harjus ja roosärg on tõeliselt ilusad kalad ja paksude huultega merivarblasel on beibe nägu…

Näitus on avatud kuni 20. maini.

Näituse juurde kuulub ka laste (lasteaedadele ja 1.-6. klassile) haridusprogramm pealkirjaga „Lähme kalale!“. Lisainfot programmi sisu ja toimumise kohta saab Rannarahva Muuseumi kodulehelt www.rannarahvamuuseum.ee ja programmijuht Marion Otsalt marion@rannarahvamuuseum.ee või telefonil 6066945.

Leave a Comment

3 + 5 =
Please leave these two fields as-is: