Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kevadpidu- Võlurid ja trikimehed

Nii õpetajad kui lapsed võlurite või trikimeeste kostüümides.

Vahendid: pilapoest ostetud võluvahendid: nn.“ära kaduva pleki“ tegemise vedelik , söödavad salvrätid, tass millele ilmuvad trollid.

Saali sisenetakse mingi „maagilise muusika“ saatel. Väikesed võlurid istuvad vaibale.

Õp.1:“Tere tulemast kõigile võlurite ja trikimeeste suurele, pidulikule kogunemisele.  Alustuseks lubage mul esitada teile luuletus:

Võlureid on mitut sorti-

mõned armastavad torti

teised jälle teevad sporti

kolmandad on laulumaiad

kuid ühine on kõigil soov

võluda ja olla koos

rõõmsas võlurite peres

võlumuinasjutumeres

võlusõnu sosistavad

võlu loitse posistavad

sim-salabim ja abraka-tabra

võlun endale…

toreda sõbra –

jänku või hobuse….

võibolla tiigri

võluri trikke ei ette tea keegi.“

K.Altosaar

Õp.2: „Ja kohe on teil võimalus näha esimest trikki. Minu triki nimi on õudselt koleda pleki ära kaotamine. Selleks on mul vaja üht õudselt koledat plekki.“ (otsib teise õp.kostüümilt, laste kostüümidelt plekki) „Polegi kellegi riietel plekke! Siis ma pean ju kõigepealt pleki tegema. Õnneks on mul alati kaasas midagi, millega plekke teha.“ (teeb pleki teise õpetaja võlurikeebile, kasutades pilapoest ostetud vedelikku) „See näib küll väga pahanduse moodi, aga tegelikult on trikk, sest ma võlun, kaotan, selle koleda pleki ka ära. Mul on võluvits ka kaasas.“ (näitab kevadiste lehekestega oksa) „Selle laenasin ma kevade käest. Kevad on ikka tõeline võlur, tema paneb kõik lilled õitsema, linnud laulma ja inimesed naeratama. Kevade vastu ei saa meist keegi, aga tublimateks ja osavamateks saame harjutades küll. Nüüd aga trikk. Hookus – pookus, plekk kaob keebilt sootuks“! (plekk kaob, võlur kummardab ja juubeldab)

Õp.2: „Nüüd aga minu trikk. Triki nimi on Trollid ilmuge tassile. Mul on siin üks tass, tassi peal on mäed ja mina tahan, et siit mägede tagant ilmuksid tassile trollid. Selleks on mul vaja kuuma vett. See on üsna ohtlik ja kuum trikk, seepärast võivad seda teha ainult kogenud võlurid“. (valab termosest kuuma vett tassi) „Surra-murra, trollid tassil – hurraa !“ (kummardab, juubeldab).

Õp.2: „Ma vaatan, et väikestel võluritel on juba igav. Peaksime midagi koos võluma. Mul on siin võlulina (nn.värviline langevari). Teie, väikesed võluriõpilased, pugege siia lina alla ja proovime võluda teid näiteks… toredateks jänkulasteks. Aga missuguseid võlusõnu peaks kasutama?“ Lapsed pakuvad kõiki võlusõnu, mida teavad. Võlulina tõstetakse ja langetatakse võlusõnade saatel ja lastakse siis laste peale langeda, ning tõmmatakse ära. Püsti hüppavad juba jänkukesed, kel pikad kõrvad peas (käed).

Jänkuke S. Toompere

Õp.1: „Jäneste võlumisega tulime toime. Võime rõõmustada ja lõbusat võluritantsu lüüa“.

*Võlurite tants

( lõbus liikumine hoogsa muusika saatel, osavamad lapsed soleerivad, sooritades mõnd trikki näit. kukerpalli, silda, kiike vms., olenevalt vanusest) .

Õp.2: „Jäneste võlumisega saime päris hästi hakkama, ei tea kas me mõne suurema looma võlumisega ka toime tuleksime. Näiteks hobuse?!“ (võlumine toimub samamoodi nagu jänese puhul, lina alt ilmuvad nähtavale käed seljal, rind uhkelt ees seisvad ja jalaga maad kraapsavad uhked hobused)

*Hobuke S.Toompere

Õp.2: „Mulle näib, et te olete päris väsinud. Võtame korraks istet ja õpime muidki võluritele vajalikke tarkusi. Näiteks loendamist, sest võlur peab teadma kui mitu on ja kui palju vaja. Oletame, et sa tahad võluda tuldpurskavaid draakoneid või laulvaid vihmavarje, aga sa ei oska loendada, siis võib tekkida suuri arusaamatusi. Emad ja isad võiksid koos meiega harjutada, sest eks neilgi ole hea teada kui palju on, kui palju kulus ja kuhu ülejäänu sai. Vaadake meid ja tehke järele“.

*Üks mul ütles A.Kumpas

Õp.2.: „Tublid võlurid teevad endale pai. Õpitud ja harjutatud, võime jälle mängida“.

*Tulge mängima meiega koos

Õp.2: „Nüüd aga proovime võluda kõik isad-emad tantsupõrandale. Missuguseid võlusõnu läheks tarvis?“ (lapsed pakuvad) „Proovime, kas palun mõjub.“ (kõik koos)

Peo lõpus on klaveri peale ilmunud korv, milles „mullitajad.“ Kes need küll sinna võlunud, jääb saladuseks.

Rühmatoas on kaetud jäätiselaud ja salvrätikuid jagama asudes, ütleb üks õpetaja, et ta võlub salvrätid söödavaks, siis ei pea neid ära viskama, jagab need siis lastele ja salvrätid ongi söödavad.

Eelnevalt on teatatud vanematele, et ka nende poolt on oodatud trikke ja hookus-pookusi. Soovijad demonstreerivad neid rühmas.

Mullitajad võtame õue kaasa, kus toimub ühine seebimullide puhumine.

Kuusalu Lasteaed Jussike õpetaja Kaire Altosaar

Leave a Comment

4 + 2 =
Please leave these two fields as-is: