Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Sõbrapäev kallistades

Kallistuse pilt [800x600]Esmaspäeva hommikul (14. veebruar) lasteaeda tulijaid tervitab tädi Tiiu rõõmsalt: „Toredat sõbrapäeva nii väikestele kui suurtele!”  Nõnda algab sõbrapäev Lepatriinu lasteaias. Punaste südametega on kaunistatud kõik lasteaia ruumid. Õpetaja Reelika on ohtralt neid riputanud koridori ja  rühmaruumidesse, sest punased südamed kuuluvad vaieldamatult sõbrapäeva sümboolikasse.  Punane süda on emotsioonide, hinge ja armastuse asupaik. Nii on loodud hoolivust väljendav meeleolu lasteaias. Ka rühmaõpetajad, tavapärase tervitamise asemel kallistavad lapsi. „Kui tuju on mõnus, siis kõiki tervitan kalli-kalliga!” Lapsed on sellisest tervitamisest meeldivalt üllatunud ning ruttavad teisi lasteaeda tulnud sõpru kallistama.

Samas kogeb lapsevanem, et tema lapsest hoolitakse ja peetakse lugu ning tema toimekas päev saab positiivse alguse. Erihi ja Arbu lasteaeda jõudmine kruvib niigi toredat meeleolu veelgi  meeldivamaks, sest kumbki on kaasa toonud kotitäie komme. Peale kallistamist teatavad poisid elutargalt rühmakaaslastele, et komme hakkame sööma alles peale hommikusööki ning kommikotid usaldatakse õpetaja hoolde.

Hommikuringis arutatakse sõpruse teemadel – kes on sõber, kuidas sõber käitub. Õpitakse luuletust “Siin on mu väike süda“. Seejärel asutakse meisterdama kaarti sõbrale. Õpetaja Helen näitab erinevaid võimalusi ja võtteid kaartide tegemisel ning laseb lastel ise otsustada, kuidas kaarte kaunistada. Lapsed satuvad kaartide tegemisega nii hoogu, et unustavad isegi kommisöömise ära. Kui kaardid on kõikidel lastel valmis saanud otsustatakse ühiselt neid sõbrale kinkida. Vanema rühma lapsed kingivad oma kaardid noorema rühma lastele ja vastupidi – noorema rühma lapsed kingivad oma kaardid vanema rühma lastele. Kuid kaarte jääb veel üle.

Miks mitte kinkida kaarte ka teistele lasteaia töötajatele. See on suurepärane võimalus osutada headele inimestele tähelepanu. Mõeldud, tehtud. Lapsed kingivad sõprapäeva kaarte ja kostitavad lasteaia tädisid kommidega ning kogu tegevust saadab kalli – kallistus.

Õues aga paugub pakane, mis ei lase lastel õue minna. Vahelduseks vaatavad lapsed Jussi multikaid, mille sisuks on ikka sõprus.

Õhtul kojuminekul jäetakse kallistades mängukaaslastega hüvasti. Kallistusi jagub nii õpetajale kui õpetajaabile.

Muusikaõpetaja Aadu ja pedagoog Asta korraldavad meeleoluka sõbrapäevapeo, kus lauldakse laule sõprusest, sõbrast ning tantsitakse lõbusalt koos sõbraga. Peale pidu mängutakse vahvat tunnetusmängu. Üks laps on mugavalt kõhuli ja paariline joonistab talle näpuga seljale õpetaja jutustuse saatel. Nädala viimasel päeval tuuakse kodunt kaasa oma lemmikmänguasi, et lasteaia mängukaaslastega  üheskoos sõbralikult mängida. Lisaks voolitakse fantastilisi torte sõbrale maiustamiseks.

Lasteaiaelus jääb ikka peamiseks lapse ja õpetaja omavaheline südamlik suhe. See on elu peamine väärtus, millest sõltub õnnestumine või ebaõnnestumine. Ja miks mitte just sõbrapäeval, ka teistel päevadel, seda iseendale ja sõbrale meelde tuletada. Tähtsaim kõige selle juures on siiski meelespidamine ja hoolimine.

Kohtla-Järve Lasteaia Lepatriinu direktor Sirje Illopmägi

Leave a Comment

3 + 13 =
Please leave these two fields as-is: