Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Seebimull või laternaloom ehk kuidas raamatuga kohtumine võib lapsele muutuda rõõmupeoks

16.märtil 2011.a.toimus Tartu Tammelinna Raamatukogus Heljo Männi 85-ndale sünnipäevale pühendatud luulevõistlus. Korraldajate sõnul oli osavõtt oodatust suurem. H. Männi luuletusi tuli esitama üle 40 lapse neljast Tartu linna lasteaiast. Tartu Maarjamõisa Lasteaiast oli esindatud kõik 9 aiarühma lapsed.

Laste vanuseks oli 3.a.-7.a. Kõige rohkem esinejaid oli 6-7 a. laste seas. Väikseim neist oli nii püüdlik, et täitis täpselt õpetaja korralduse:“ Enne luuletuse lugemist tuleb öelda pealkiri!“. Nii laps siis alustaski oma esinemist sõnaga: „Pealkiri.“

Nagu õigele konkursile kohane, ei puudunud ka kohtunikud, kes kõik kuidagi lastega seotud. Iga esitaja sai peale luuletuse lugemist kommiga suu magusaks ja näo naerule.

Õrnast vanusest hoolimata suutsid mudilased kuulata kannatlikult kõiki esinejaid, kuigi oma järjekorra ootamine oli mõnelegi katsumus ja üks neist õhkas, et ma kohe ei jõua kauem enam kauem oodata!

Mõnusaks vahepalaks said lapsed natuke siiski võimelda, et istumine väga raskeks ei muutuks. Luuletused loetud, läks žürii otsust tegema, kes on ikka parimatest parim. Tublid olid ju kõik! Nüüd võisid lapsed julgelt mööda  raamatukogu ringi käia ning raamatuid uudistada. Nii mõnigi laps leidis tuttava raamatu.

Isu raamatute vaatamisest, lugemisest täis, said lapsed veel ühe vahva üllatuse osaliseks. Nimelt Tartu Kannikese Lasteaiast tulid vahvad tantsulapsed, kes pakkusid meile toreda tantsuelamuse. Aga kohtunikud mõtlesid ja vaidlesid ikka veel. Tantsukava vaadatud, luges raamtukogu töötaja Elle lastele ühe armas H. Männi kirjutatud muinasjutu.

Teatavasti lastele muinasjutud meeldivad ja kuulajaskond istus hiirvaikselt. Seejärel laulsid lapsed CD toel kaasa H. Männi sõnadele kirjutatud laule. Laulud lastele tuttavad ning raamatukogus tundus üks suur rõõmupidu olevat.

Lõpuks jõudis ka žürii kokkuleppele ning ootamise aeg sai ümber. Nüüd asuti lapsi tunnustama.

Kiituskirja osaliseks said kõik lapsed, kuid žürii andis välja ka mõne eriauhinna. Näiteks kiituskiri kõige vaiksema häälega poisile ja tüdrukule. Ka teatraalsuse eest anti välja eripreemia. Seejärel said aupaiste osaliseks parimatest parimad.  Igast vanuserühmast anti kiituskiri,  H.Männi luuleraamat ja väike meene, kolmele parimale.

Lapsed ja õpetajad olid üritusega igati rahul. Aga selleks oli ka põhjust. Tamme raamatukogu töötajad on alati väga lapsesõbralikud. Üritus oli väga hästi ning vahvalt organiseeritud, ja mis peamine, selles majas paistab alati  päike!

Liina Pukk, Tartu  Maarjamõisa Lasteaia õpetaja

Leave a Comment

4 + 14 =
Please leave these two fields as-is: