Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Päkapiku Lastesõimes toimetasid väikesed aednikud!

P1010006 [1280x768]Kaunid päikesepaistelised ilmad ja sulav lumi viivad nii laste kui ka täiskasvanute  mõtted saabuvale kevadele. Et anda lastele teavet sellest, mis toimub kevadel maapõues päikesesooja mõjul, said lapsed võimaluse teha oma taimede kasvulava. Väikesed käekesed olid usinad täitma potte mullaga, kühvlid ununesid vahepeal suure õhinaga ära … Pottidesse tõsteti mulda, külvati seemneid, pandi veel mulda, et neid katta, kasteti.

Lapsed olid hoolsad kastjad ja vaatlejad. Vaatlesime kahe nädala jooksul muutusi mullapotis ja suur oli laste rõõm, kui potist piilusid lõpuks rohelised võrsed. Tänaseks on lapsed saanud ka oma esimesed maitseelamused. Kääridega lõigati rohelisi võrseid ja lehekesi, värsket rohelist pandi endale suhu ja pakuti sõbrale. Teravad maitsed, nagu sibul, küüslauk ja kress, lastele ei meeldinud, aga toredad haralised tillivarred ja petersell sobisid küll.

P1010068 [1280x768]Tore ja põnev aeg oli see kõikidele väikestele toimetajatele, aga kõige suurem üllatusmoment oli  see, et taimi potist võis süüa ja need on väga kasulikud. Nii mõnegi tervisliku võileiva saavad lapsed veel katta ise kasvatatud maitsetaimedega ja pakkuda emale – isalegi.

Et lastele anda õiget teavet sellest, kuidas kasvavad õues peenral juurviljad, on plaanis teha kevadel ühiselt õuealale väike aianurk, mida lapsed koos õpetajatega hooldama ja kastma hakkavad. Lapsed saavad jälgida, vaadata ja võrrelda erinevate taimede maapealseid lehti ja maapõues kasvavaid vilju.

Kui meie kevadine projekt õnnestub jagub kindlasti töörõõmu ja eduelamusi nii väikestele kui ka suurtele!

Made Piilberg,

Päkapiku Lastesõime õpetaja                                           P1010090 [1280x768]

P1010001 [1280x768]

P1010011 [1280x768]

1 thought on “Päkapiku Lastesõimes toimetasid väikesed aednikud!”

Leave a Comment

3 + 4 =
Please leave these two fields as-is: