Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Stabilo paneb Eesti laste loometööd Kadriorus näitusele

Stabilo pilt [1280x768]Laupäeval, 28. mail avatakse Stabilo õppeprojektis „Kirjutada on mõnus“ osalenud klasside kirja- ja joonistustööde näitus Kadrioru kunstimuuseumi esises pargis suure maalilaupäeva raames. Erakordselt populaarseks kujunenud 1.-4. klassi õpilastele mõeldud õppeprojektis osales üle Eesti 440 klassi.

Osalejate seast valiti loosi tahtel välja iga vanuseklassi kohta üks üldvõitja. Loosiõnn naeratas Jäneda kooli 1. klassile, Lasnamäe üldgümnaasiumi 2. b klassile, Võhma gümnaasiumi 3. klassile ja Tääksi põhikooli 4. klassile.

„Stabilo õppeprojektis „Kirjutada on mõnus“ said lapsed näidata üles oma loovust kellelegi või millelegi lähedasele või kallile pühendatud kirja- või joonistustööga. Meile saadeti väga palju põnevaid, ilusaid ja isikupäraseid kunsti- ja kirjatöid, mille teemadeks olid nii kodu, ema, kool, klass, sõbrad, lemmikloomad, kirjutamine ja pliiatsid kui ka mitmed teised laste jaoks olulised ja tähendusrikkad teemad,“ ütles Heike Rösl Stabilo rahvusvahelise müügi osakonnast.

Jäneda kooli töö
Jäneda kooli töö
Vanuserühma võitnud klass saab auhinnaks komplekti Stabilo kirjutusvahendeid ning Stabilo kingib võitnud koolide kõikidele õpetajatele punased tindipliiatsid. Lisaks saavad kirjutusvahendite komplekti ka võitja kooli need klassid, kes samuti õppeprojektis osalesid.

Tänutäheks õppeprojektis osalemise eest saavad kõik õppeprojektis osalenud klassid tunnistuse ning osalenud klasside õpetajad saavad koos tänukirjaga mälestuseks punase tindipliiatsi.

„Algklassides õppimine ja käsitsi kirjutamine on oluline aspekt lapse üldises arengus ja paneb aluse edukale kooliteele, mistõttu soovis Stabilo Eestis esmakordselt läbiviidud õppeprojektiga aidata lastel suhtuda kirjutamisse kui mängu, kus nad saavad ennast väljendada, tundes end hästi ja kirjutamist nautides,“ ütles Heike Rösl.

Õppeprojekti näitus avatakse ainult üheks päevaks Kadrioru kunstimuuseumi suure maalipäeva raames. Näitus avatakse ka vihmase ilma korral. Kadrioru kunstimuuseumi suurel maalilaupäeval saavad huvilised iseseisvalt kunsti teha, külastada Kadrioru kunstimuuseumi näitusi ja osaleda juhitud ekskursioonidel.

Stabilo on varem korraldanud Eesti lasteaiaõpetajatele ja algklasside õpetajatele konverentsi „Käekirja anatoomia ehk kuidas sünnib käekiri“ ja ilusa käekirja saadiku konkursi. Stabilo jätkab ka edaspidi lasteaedadele, koolidele ja õpetajatele loominguliste konkursside ja täiendkoolituste pakkumist.

Kirjutusvahendite tootja Stabilo püüab teha kirjutamist ja joonistamist kõigi jaoks lihtsamaks ja käepärasemaks, tehes selle saavutamiseks tihedat koostööd psühholoogia, pedagoogika, sensomotoorika ja ergonoomika asjatundjate ning disaineritega, et töötada välja ergonoomilisi kirjutusvahendeid, nt EASYoriginal tindipliiatsid, EASYergo mehhaanilised harilikud ja EASYgraph grafiitpliiatsid.

Täiendav info:

Ester Riispapp

Projektijuht
PR Partner

529 9347

ester@prpartner.ee

www.prpartner.ee

Leave a Comment

13 + 3 =
Please leave these two fields as-is: