Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Tallinna Võimlemispidu kutsub lasteaedu ja lasteaiaealisi osalema!

img_7036[1]Tallinna Võimlemispidu korraldatakse igal aastal rahvusvahelisele lastekaitsepäevale lähimal pühapäeval. 2012.a. võimlemispidu toimub 3.juunil traditsioonilises paigas, Pirita Spordikeskuses. Peo pealkiri on IGAVENE RING ja pealavastaja Piret Torm-Kriis.

Igavene ring sümboliseerib võimlemise kui harrastus- ja tervisespordi kestmajäämist. Võimlemine on spordiala, mis sobib igas eas ja soost inimestele. Alates maimikutest ja lõpetades vanaemade-vanaisadega. Väikelapsed võimlevad koos isadega, pisut suuremad poisid-tüdrukud, noormehed-neiud juba isekeskis. Täiskasvanud mehed ja naised naudivad võimlemist omasuguste seltskonnas.
Peo IGAVENE RING eesmärgiks on tuua võimlemise juurde nii poisid ja tüdrukud, isad ja emad kui vanaisad ja vanaemad – igavese eluringi kõik osalejad. Kogu pere saab tegelda sama harrastusega ning osaleda koos koguperepeol.

Põhirõhk eeloleval peol on pandud meessoo osalemisele võimlemises. Fookusesse on toodud just lasteaialapsed – nemad alustavad ja lõpetavad igavese ringi:
1)  4-7a. mudilased osalevad Helle Suitslepp’a kavas MUDILASED. Lisaks tüdrukutele on igas rühmas oluline ka vähemalt 2 või enama paarisarvu poisi osalemine. Rühma suurus 8 või rohkem paarisarv võimlejaid. Poistel ja tüdrukutel on pisut erinevad liigutused ja väikesed erinevused  kostüümis, et väljakul oleksid selgelt eristatavad poisid ja tüdrukud. Peale kava MUDILASED osalevad needsamad poisid ka Piret Torm-Kriis’i kavas POISID.
2) 1-5a. maimikud osalevad koos isadega Vello Vaheri kavas MAIMIKUD. See on võimalus teha koostööd lapsevanematega ja pakkuda lastele nii väga vajalikku ja oodatud koosvõimlemist isadega. Kindlasti ei tule teha selliseid kaelamurdvaid trikke, kui on Vello Vaher’it nähtud televisioonis oma õpilastega tegemas – kava tuleb täiesti jõukohane igale isale ja lapsele. Osalemise eelduseks on vähemalt kahe või enama paarisarvu isa-lapse osalemine ühest rühmast või lasteaiast.

plaksu löömas„Eesti Spordiselts Kalev korraldab juba XIV korda 1.juuni rahvusvahelise lastekaitsepäeva auks Kalevi Tallinna Võimlemispeo. Peo eesmärgiks on tähistada lastekaitsepäeva, propageerida võimlemist laste ja noorte, samuti igas eas täiskasvanute hulgas. Heameel on tõdeda, et Tallinna võimlemispeost osavõtvate rühmade arv on igal aastal kasvanud, ulatades väljapoole Tallinna ja Harjumaa piire“, selgitas Eesti Spordiseltsi Kalev võimlemise projektijuht Lembe Laas.

Tallinna Võimlemispidu korraldab ESS Kalev www.eestikalev.ee eesotsas võimlemise projektijuhi Lembe Laas’iga. Täpsemat informatsiooni saab Kalevi kodulehelt või peo pealavastajalt Piret Torm-Kriis’ilt piret@swingtants.ee .
Tere tulemast osalema Tallinna XIV Võimlemispeol IGAVENE RING!

Foto 1 – Võimlemiskava ISAGA KOOS 2009.a. Tallinna Võimlemispeol
Foto 2 – Võimlemiskava ISAGA KOOS 2009.a. Tallinna Võimlemispeol

Piret Torm-Kriis
Peo IGAVENE RING pealavastaja
5177614
piret@swingtants.ee

 

 

Leave a Comment

11 + 14 =
Please leave these two fields as-is: