Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Tervitasime sügist tema sünnipäeva puhul

MUUDETUD_IMG_028323. septembril – sügisesel pööripäeval olid kõik Pärnu Tammsaare lasteaia „Orava“ rühma 4-aastased lapsed kutsutud sügise sünnipäevale. Mis sünnipäev see muidu on, kui sünnipäevalaps kinki ei saa. Sellepärast tõid  lapsed kodudest lasteaeda kaasa sügisele kingitusi: kapsast, porgandit, punast peeti, suure kõrvitsa, õunu, pirne, pihlakamarju, viinamarju ja isegi ananassi. Sünnipäevalaualt ei puudunud õunamoos, -mahl ja -koogid. Külmetuse vastu, mis võib lapsi ikka sügiseti kimbutada, toodi meepurk. Pidulauda kaunistasid kaasa toodud kimbuke vahtralehtedest omatehtud roose ja armas kompositsioon sügisesest metsast.

Vaatlesime ja nimetasime koos kaasatoodud puu- ja juurvilju.  Meelte arendamiseks nuusutasime, mis lõhn on õunamoosil, kapsal ja seenel.

Esialgu oli laste silmad kinni ja püüti lõhna järgi ära arvata, mis niimoodi lõhnab. Pärast kontrollisime lahtiste silmadega vastused üle.

MUUDETUD_IMG_0273Et asja põnevamaks teha hakkasime mängima äraarvamise mängu. Lapsed ootasid silmad kinni ja suud lahti õpetaja poolt suhu poetatud sügisande. Kuidas maitses porgand, punapeet, pihlakas või viinamari, seda reetsid laste näod selgelt.

Laste üllatuseks maitses toores punapeet nagu „magus pähkel“. Oma aiast korjatud viinamarjad olid küll väiksemad kui poes, aga maitsesid  sama hästi.

Kodust kaasa toodud õunamoosid said määritud saiaviiludele. Võistluses, milline moos on laste lemmik, jäid need võrdselt viiki. Ka emmede küpsetatud õunakoogid kadusid kiirelt laste juba „punnitavatesse“ kõhtudesse.

MUUDETUD_IMG_0285Meeleolu tõstmiseks kuulasime ja laulsime kaasa tuttavaid sügislaule ja tantsisime lõbusat sügise-rokki.

„Sügis“ tänas aga omakorda lapsi meelespidamise ja kingituste eest lõbusa tänukirja-värvipildiga. Lapsed said need koju kaasa võtta ja seal ära värvida.

Sünnipäev jätkus õues. Lapsed laulsid oma rühma vahtrapuule sünnipäevalaulu ja kallistasid teda, et ta oma kaunist kirjut kleiti meile veel kaua näitaks.

 

MUUDETUD_IMG_0259Pärnu Tammsaare Lasteaia vanemõpetaja Tiina Raudsepp

 

    MUUDETUD_IMG_0267

Leave a Comment

3 + 3 =
Please leave these two fields as-is: