Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Vahva isade- ja mardipäevamatk

MUUDETUD_0329. novembri õhtul kogunesid pered Haapsalu Lasteaiast Pääsupesa Paralepa parkmetsa, et koos rännata sihtpunkti Seeneplatsil. Valgust teerajal näitas vaid kuu. Vanematel ja lastel olid kaasa võetud tasku- ja pealambid.

Koos läbitud kilomeetril jäi taskulampide valgusvihkudesse kaks tundmatult helkivat objekti. Lapsed arvasid, et äkki on koerad helkuritega. Lähemale jõudes taipasid nutikamad, et need on politseinikud. Tõsi see oli! Kõikidel kontrolliti helkuri olemasolu ja lastelt uuriti, miks on helkur pimedal ajal elupäästja.

Õnneks ei jäädud vastust võlgu. Politseinikud avaldasid osalejatele kiidusõnu heade teadmiste ja õigete vastuste eest. Lapsed ja täiskasvanud said kingituseks helkuri. Seejärel jätkus teekond, mis õhtupimeduses tundus veidi eksitav, aga muinasjutuline…

028Pimeduses põlevad tõrvikud, lõkkevalgus ja mingid tumedad imelikud kujud, andsid märku, et olime jõudnud õigesse kohta – lõkkeplatsile. Keegi liikus lõkkepaistel – seal askeldasid ju mardid! Harjutasid veel laule ja pidasid oma koosolekut, et linna minna sanditama. Lõkke äärde mõnusasti kogunenud emad-isad lastega said martidelt teada, miks niisugune matk ette võeti ja mida tähistatakse. Ega mardid vakka saanud olla – alustati mardi tervituslauluga! Seejärel tutvustati mardipäevakombeid, õnnistati Pääsupesa lasteaeda ja vanemaid vilja-, karja- ning majaõnnega. Nii nagu ikka said ka metsamardisandid heade soovide eest ande. Aga mardid tahtsid varbad ka soojaks saada ning üheskoos tantsiti ja tralliti. Kui keel juba vestil, siis suunduti  tervisliku sooja taimetee ja mardimuffini jagamispunktidesse, kus ühiselt maitsti ja maiustati, nii et kõht täis. Ja oligi aeg koduteele asuda, õigemini kodutee ots ikka kõigepealt üles leida ja siis teele asuda. Lasteaiatöötajatele jäid tänud vanematelt, rõõmsad ja entusiastlikud osalejatepilgud, oh oli tore siin pimedas metsas . . . !

 

Haapsalu Lasteaed Pääsupesa

Õppealajuhataja Kaja Kroon

Liikumisõpetaja Helle Tomingas

Leave a Comment

15 + 9 =
Please leave these two fields as-is: