Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kadripäev Kadri Lasteaias

MUUDETUD_kadrilapsed vaibal24. novembri hommikul käis Pärnu Kadri Lasteaia Kastani rühmas suur sagimine. Emad andsid lastele garderoobis veel viimast lihvi ja rühma astus järjekordne kadri. Tegemist on vanema rühmaga ja traditsiooniliselt jooksevad nad oma lasteaias katri. Hommikusöögi ajal sai kihistatud naerda, sest poisid olid nii vahvates emade-õdede kleitides – seda ju iga päev ei näe. Kui söök söödud, algasid viimased ettevalmistused kadrijooksuks. Õpetajad aitasid lastel põsed punasteks värvida, korrati üle, mida hakatakse teistele esitama ja siis läks lahti. Kõige ees liikus Kadriema koos kadrititega ja talle järgnesid kõik teised. Alustati ukse taga laulmisest. Kui pererahvas kadrid tuppa kutsus, siis lauldi ja mängiti ühismänge. Lõpetuseks soovisid kadrid ikka karja- ja pereõnne. Pererahvas andsid külalistele kaasa tervislikke maiustusi.

 Lõunaajal, kui lapsed olid söönud ja puhkama heitnud, algas õpetajatel kibekiire töö.  Saali viidi lauad ja hakati neile paigutama igasuguseid meisterdusi, hoidiseid. Nimelt oli algamas päeva teine tähtis tratitsioon – Kadrilaat.

MUUDETUD_KadrikeLaat sellisel kujul on toimunud juba kolm aastat. Iga aastaga on see muutunud lastevanemate seas toredaks kombeks enne advendiaega muretseda huvitavaid kingitusi jõuludeks ja soetada ühte-teist hoidist varuks. Tore on näha, et taas leiavad tee lasteaeda ka endised lapsevanemad.

Osa võtavad laadast kõik kuus rühma ja ka see personal, kes otseselt rühmas ei tööta. Varakult olid vanemad ja töötajad kätel kiiresti käia lasnud, et kaupa jätkuks küllaga. Lisaks müügilaudadele on tratitsiooniliselt avatud kohvik, kus pakutakse ahjusoojasid pirukaid ja soolaseid ampse. Samuti, nagu laatadele kohane, ei puudunud ka loterii.

Kell neli oli laada avamine ja järgnevad poolteist tundi üks suur sagimine – uudistamine, ostmine. Paljud vanemad olid tulnud veidi varem, et kindlasti midagi soetada. Eelmise aasta kogemuse põhjal teati, et kaubad kaovad kiiresti laudadelt. Saadud tulu läheb rühmade hüvanguks, juhul kui ei ole majal ühist eesmärki. Nii osteti eelmise laada tulu eest lasteaia saali uus muusikakeskus. Ülejäänud summa eest täiendati rühmade raamaturiiuleid või mänguasjade kaste.

 MUUDETUD_kadrip1Ja lõpetuseks, nagu ütles isa, kes ostis suure koti täie asju: „See oli nii tore asi – ainult ruumi jäi väheks.“

 

 Eve Niman, Pärnu Kadri Tänava Lasteaia õpetaja

Leave a Comment

11 + 11 =
Please leave these two fields as-is: