Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Heategevusprojekt”Aitan lapsi”

40 000 inimest on annetanud pakendiautomaatide kaudu 

Möödunud aastal annetas vähekindlustatud peredest pärit laste teatrikülastuste võimaldamiseks 40 000 inimest üle Eesti asuvates pandipakendi automaatides, teatris käis möödunud aasta jooksul  4700 last.  

Kokku tegid „Aitan lapsi“ heategevusprojekti raames inimesed üle Eesti asuvates 158 pakendiautomaadis möödunud aasta seitsme kuuga 38 400 annetust ning annetusi kogunes 39 954 euro ulatuses.

 Maakondade lõikes on kõige aktiivsemalt tehtud annetusi Harju- ja Tartumaal ning Lääne- ja Ida-Virumaal. Kõige vähem on annetusi laekunud Lääne- ja Raplamaalt. Linnadest on enim annetusi tulnud Tallinnast, Tartust, Pärnust, Rakverest, Tabasalust ja Võrust.

Annetuste eest külastas möödunud aastal 908 last Vanemuise teatrit, 823 Vene Teatrit, 758 Rakvere ja 569 Nukuteatrit. Järgnesid Draamateater, VAT Teater, Ugala, Endla, Kuressaare Linnateater ning Vana Baskini Teater. Lisaks on käesoleva aasta jaanuariks ja veebruariks broneeritud juba täiendavalt 1900 teatrikülastust, seega taotlusi on laekunud kokku 6600.  

Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on „Aitan lapsi“ heategevusprojektist kujunenud üks kõige laiapõhjalisem heategevusüritus Eestis. „Pakendiautomaadi kaudu annetamine on üks lihtsaim viis heategevuseks ning on rõõm tõdeda, et Eestis on sedavõrd palju inimesi, kes vähekindlustatud või suurtest peredest pärit lastele mõtlevad,“ lausus Õunap.   

„Vastukajad lastelt, lastevanematelt ja sotsiaaltöötajatelt on olnud positiivsed, osadele lastest on see esimene kord teatrit külastada ning see näitab, et lapsed vajavad riiete ja arstiabi kõrvale ka kultuurilisi emotsioone,“ märkis Õunap.

Eesti Pandipakendi tegevjuhi Rauno Raali tähendusel on projekti eesmärk viia kevadeks teatri vähemalt 10 000 last. „Oleme täna sellest graafikust ees ning juhul kui tuleb rohkem annetusi, saame teatrisse viia ka enam lapsi, kogu annetustest laekunud raha kulub vaid teatrikülastusteks,“ ütles Raal.  

SA Heategevusfond Aitan Lapsi, Evelin Ilves ja Eesti Etendusasutuste Liidu 17 teatrit käivitasid möödunud aasta mais ulatusliku heategevuskampaania „Aitan lapsi“ vähekindlustatud lastele kultuurielamuste pakkumiseks. Esimese annetuse tegi 18. mail Kadriorus Evelin Ilves, 12. oktoobril annetas Raekoja platsil toimunud ürituse raames ka Tallinnas visiidil käinud Norra peaminister.

Taotlusi Eesti teatritele etenduste külastamiseks saab esitada alates möödunud aasta oktoobrist. Taotlus on leitav Eesti Etendusasutuste Liidu kodulehelt (www.eeteal.ee) ning see tuleb esitada koos lasteetenduse nime ja toimumisajaga maakonda teenindavale teatriasutustele. Taotlusi saavad esitada eelkõige maavalitsuste, linnade ja valdade sotsiaaltöötajad, koolid, lasteaiad, lastekodud ning teised organisatsioonid, kuid avaldusi võetakse vastu ka eraisikutelt.

Tellimuslehte saab teatrile esitada e-maili või posti teel allkirjastatud paberkandjal. Teater menetleb taotlust vähemalt kaks nädalat ning teatrite kontaktisikud on leitavad Etendusasutuste Liidu kodulehel asuvast nimistust.  Annetused jaotatakse teeninduspiirkonniti ning selle aluseks on toimetulekutoetust saavate perede protsent maakondades. Lastena käsitletakse kuni 16-aastaseid isikuid.

 „Aitan lapsi“ heategevuskampaaniaga on ühinenud kokku 17 etendusasutust – Eesti Draamateater, Eesti Teatri Festival, Emajõe Suveteater, Endla, Kanuti Gildi Saal, Kuressaare Linnateater, NO99, Nukuteater, R.A.A.A.M., Rakvere Teater, Tallinna Linnateater, Vana Baskini Teater, Vanemuine, Vene Draamateater, VAT Teater, Von Krahli Teater ja Ugala.

Suurematest jaekettidest on projektiga liitunud Rimi, Selver, ETK Maksimarket, Stockmann, Kaubamaja ja Grossi Toidukaubad ning nende kauplustes asuvates Tomra pakendiautomaatides saab annetusi teha.

Heategevuskampaaniat toetavad  Eesti Pandipakend, Tomra Baltic, Tschudi Shipping Company, Norra-Eesti Kaubanduskoda, Eesti Statoil ja DNB Pank.

_____________________________________________________________________________________

Lisainfo:         Rauno Raal, Eesti Pandipakend OÜ tegevjuht; Tel: 685 0016, 51 69788 rauno@eestipandipakend.ee

Aage Õunap, Eesti Lasterikaste Perede Liidu president; Tel 555 35482
 aage@hot.ee

Leave a Comment

4 + 8 =
Please leave these two fields as-is: