Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Vanast uus ehk lugu sellest, kuidas vana pluus ärkas ellu sohvana

MUUDETUD_SDC10293Iga päev tekib meie kodudesse mitut sorti prügi: kommipaberid, munakarbid,  jogurtitopsid,        wc -paberirullid, papist karbid, klaaspudelid, piimapakid,  vanad ajalehed. Mida selle kraamiga teha, mis meie prügikastidesse ikka  koguneb? Me sorteerime prügi, kogume vanapaberit, paneme pliidi alla hakatuseks vana ajalehe või papitüki, sügisel korjatud marjadest teeme mahla ja paneme klaaspudelitesse ning plastist pudelid viime taarapunkti. Me teeme seda kõike sellepärast, et me hoolime teistest inimestest, loomadest ja meid ümbritsevast loodusest.

Mõnikord aga võib kogunenud kraamist meisterdada vahvaid kingitusi. Selleks on  vaja ainult soovi ning tahet vähendada prügi, kindlat eesmärki (sünnipäevakink), fantaasiat, lapsemeelsust, vahvaid tegutsemishimulisi lapsi ja lapsevanemaid. Nüüd tulebki  töökad käed  valmis seada, mõttel lennata lasta ja meisterdama asuda.

Et 1. veebruaril tähistas meie lasteaed Pärnu Päikesejänku 43. sünnipäeva, siis  lapsed koos  emade, isade, vanaemade, vanaisade, õdede ja vendadega valmistasid lasteaiale vanast kraamist uusi ja põnevaid kinke sünnipäevaks.

Vanemad teatasid  rõõmsalt, et lapsed on terve  nädala jooksul kodudes innustanud kõiki pereliikmeid koos meisterdama. Nüüd sorteeritakse igal õhtu prügi ja vaadatakse, mida ühest või teisest asjast veel midagi teha saaks. Varsti hakkasid  hoole ja armastusega valminud vanast uueks saanud esemed lasteaeda jõudma. No oli alles meistriteoseid! Peale lasteaia jätkus kinke veel emmele, issile, vanaemale, vanaisale ja muudele sugulastelegi.

Nendest ideederohketest ja põnevatest kingitustest korraldasime lasteaias näituse „Vanast uus”. Väga vahva oli Kaarupi isa Marguse meisterdatud nn. soome kelk, mis tehti vanadest ja väikseks jäänud suuskadest ja vanast toolist. Lisandra koos oma emaga tuli toredale mõttele, kuidas väikeseks jäänud pluusist nukule diivan õmmelda. Kasutati veel piimapakke, millest meisterdati kassikeste pere, krõbinapakkidest sai kassipere vahva veoauto, vanad tõmblukud vormusid  imeilusateks prossideks ja joogikõrtest ja papptaldrikutest linnukesele puur. Jänkujütside rühmas kerkis vanadest pakenditest õige pirakas lumekuninganna loss.

See vahva näitus andis meile kõigile väga palju häid mõtteid ja soojendas meie südant.

 

Piret Kell ja Kaili Kask

Pärnu Lasteaed Päikesejänku õpetajad

Leave a Comment

4 + 8 =
Please leave these two fields as-is: